Lech remisuje, Warta wygrywa w Centralnej Lidze Juniorów

Lech Poznań zremisował u siebie z Lechią Gdańsk 1:1, a Warta Poznań pokonała we Wrocławiu Śląsk Wrocław 4:3 w 8. kolejce Centralnej Ligi Juniorów. Mimo straty punktów ?Kolejorz? wciąż jest liderem tabeli grupy zachodniej.
Do meczu z Lechią Gdańsk lechici w tym sezonie punkty stracili tylko raz, kiedy to przegrali na wyjeździe z Zawiszą Bydgoszcz 1:3. Po efektownym zwycięstwie 4:1 w ostatniej kolejce z Zagłębiem Lubin, a więc głównym rywalem do zajęcia pierwszego miejsca w grupie, tym razem poznaniacy nieoczekiwanie tylko zremisowali na własnym boisku z ekipą znad morza 1:1. Prowadzenie Lechii dał w 20. minucie Adam Gołuński, ale już minutę później wyrównał Robert Janicki. Mimo straty punktów podopieczni Wojciecha Tomaszewskiego utrzymali pozycję lidera tabeli swojej grupy. "Kolejorz" prowadzi z dorobkiem 19 punktów, oczko mniej ma zajmujące drugie miejsce Zagłębie Lubin.

Po ośmiu meczach 10. w tabeli jest poznańska Warta. W minionej serii spotkań "Zieloni" pokonali we Wrocławiu Śląsk 4:3. Gole dla poznaniaków strzelali Mateusz Wypych, Miłosz Brylewski, Patryk Zandecki i Adrian Szynka, który w samej końcówce meczu skutecznie wykonał rzut karny. Było to trzecie zwycięstwo Warty w obecnych rozgrywkach.

W najbliższą niedzielę w ramach dziewiątej serii spotkań Centralnej Ligi Juniorów oba poznańskie zespoły zmierzą się w meczu bezpośrednim. Derby Poznania rozegrane zostaną w samo południe na boisku przy Drodze Dębińskiej.