Dawida Kownackiego czeka przerwa w treningach. Ma wstrząśnienie mózgu

Dwutygodniowa przerwa w treningach czeka napastnika Lecha Poznań Dawida Kownackiego. To efekt urazu, jakiego 17-letni zawodnik doznał w wyjazdowym meczu z Jagiellonią Białystok. Badania wykazały, że Kownacki ma wstrząśnienie mózgu.
Meczu z Jagiellonią Białystok Dawid Kownacki na pewno nie będzie dobrze wspominał. Nie dość, że drużyna Lecha Poznań przegrała 0:1, to on sam został w tym spotkaniu poturbowany. Najpierw został mocno trafiony piłką w nos, a następnie ucierpiał w powietrznym starciu z jednym z rywali. To sprawiło, że Kownacki jeszcze w Białymstoku musiał udać się do szpitala na badania. Te wprawdzie wykluczyły złamanie żeber, ale pozostało podejrzenie wstrząśnienia mózgu.

Wstępną diagnozę potwierdziły dodatkowe badania, które "Kownaś" przeszedł w Poznaniu. 17-latka czeka dłuższa przerwa w treningach. - Dawid musi odpocząć od treningów. Przerwa może potrwać do dwóch tygodni. Konieczna będzie jeszcze konsultacja okulistyczna i laryngologiczna. W poniedziałek zrobimy jednak kolejne badania kontrolne. Jeśli ich wyniki będą pozytywne, to Dawid będzie mógł wznowić treningi - mówi oficjalnej stronie Lecha lekarz lechitów dr Paweł Cybulski.

W związku z badaniami i urazem Kownacki nie bierze udziału w trzydniowym zgrupowaniu poznaniaków, którzy trenują w Międzychodzie. Kontuzja wyklucza go też z sobotniego meczu ligowego z Zawiszą Bydgoszcz.