Sport.pl

Poznańscy trzecioligowcy startują w Pucharze Polski

Od III rundy rywalizację w Pucharze Polski na szczeblu okręgu rozpoczynają poznańskie zespoły występujące w grupie kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej III ligi, czyli Warta i rezerwy Lecha. "Zieloni" w Luboniu zagrają ze Stellą, zaś drugi zespół "Kolejorza" na wyjeździe zmierzy się z Orkanem Objezierze.
Lech II Poznań swoją przygodę z krajowym pucharem rozpocznie starciem z A-klasowym Orkanem Objezierze, który w Pucharze Polski startował od II rundy. Do kolejnej fazy rozgrywek awansował jednak bez rozgrywania meczu, bowiem jego rywal - Byki Obrowo, wycofał się z rozgrywek. Orkan wygrał więc walkowerem 3:0 i w III rundzie podejmie ubiegłorocznego finalistę Pucharu Polski na szczeblu okręgu. W majowym finale podopieczni Patryka Kniata przegrali z Unią Swarzędz 0:3, a w drodze do niego pokonali m.in. oldbojów "Kolejorza". Bardzo słabo spisujący się w lidze lechici (dopiero 16. miejsce w tabeli), są jednak oczywistym i zdecydowanym faworytem meczu z Orkanem. Początek spotkania w środę o 16.30.

O tej samej porze w Luboniu pierwszy mecz w Pucharze Polski rozegra siódma w ligowej stawce Warta Poznań. "Zieloni" mają teoretycznie silniejszego rywala niż lechici, bowiem zagrają z występującą w grupie wschodniej poznańskiej klasy okręgowej (szósta klasa rozgrywkowa) Stellą. Dla piłkarzy z Lubonia, podobnie jak dla graczy prowadzanych przez Tomasza Bekasa, środowy mecz będzie pierwszym w tym sezonie w Pucharze Polski.

Więcej o: