Lech Poznań w Międzychodzie pracuje nad siłą i taktyką

Od poniedziałku piłkarze Lecha Poznań trenują na boisku w Międzychodzie. Podczas krótkiego zgrupowania lechici pracują nad siłą i taktyką, a na zakończenie w środę rozegrają mecz sparingowy z miejscową czwartoligową Wartą.
Zawodnicy Lecha Poznań mieszkają w okolicach Międzychodu, ale na treningi dojeżdżają już do tego oddalonego o nieco ponad 80 kilometrów od Poznania miasta. - Chcę poznać drużynę i chcę, żeby drużyna poznała moją filozofię. Będę miał możliwość przyjrzeć się temu, jak funkcjonują. Chcę zobaczyć, jak reagują na określone sytuacje, jakie mają problemy - tłumaczył decyzję o zgrupowaniu w nietypowym terminie trener "Kolejorza" Maciej Skorża.

To, że Lech ma problemy, wiadomo już od kilku tygodni. Nowy sztab szkoleniowy dobitnie przekonał się o nich podczas ostatniego, przegranego 0:1 meczu z Jagiellonią Białystok. Dlatego już pierwszego dnia zgrupowania poznaniacy pracowali nad taktyką. Na wtorek zaplanowane zostały dwie jednostki treningowe. Pierwszą w dużej mierze prowadził trener przygotowania fizycznego Andrzej Kasprzak. - Zaordynowaliśmy piłkarzom ćwiczenie, które wykonują piłkarze Barcelony i byliśmy bardzo zadowoleni z jego wykonania. To napawa nas optymizmem i wydaje się, że wszystko zmierza w dobrą stronę - mówi na oficjalnej stronie Lecha asystent Macieja Skorży, Dariusz Żuraw.

Drugie, popołudniowe zajęcia lechitów będą już jednak poświęcone taktyce, bo to jej realizacja jest obecnie największym problemem piłkarzy "Kolejorza". Pracę trenerowi Maciejowi Skorży z pewnością ułatwia większa liczba zawodników, których ma do dyspozycji. W zgrupowaniu nie weźmie wprawdzie udziału mocno poobijany po meczu w Białymstoku Dawid Kownacki, ale za to do dyspozycji trenera będą zwłaszcza ci gracze, z którymi nowy szkoleniowiec Lecha nie mógł wystarczająco długo pracować podczas przerwy reprezentacyjnej.

Sprawdzianem wykonanej pracy sztabu trenerskiego i zawodników będzie środowy sparing z czwartoligową Wartą Międzychód. Mecz połączony został z akcją "Lech na Landach", w czasie której zawodnicy i sztab spotykają się z lokalnymi kibicami. Początek spotkania o 16.30 na stadionie w Międzychodzie.