Luis Henriquez powołany na Copa Centroamericana, ale nie zagra w tym turnieju

Obrońca Lecha Poznań Luis Henriquez dostał powołanie do reprezentacji Panamy na wrześniowy turniej Copa Centroamericana. Nie wystąpi w nim jednak, bo część meczów odbywa się poza terminem FIFA.


Luis Henriquez rozegrał 70 spotkań w barwach narodowych i jest jednym z najbardziej doświadczonych zawodników Panamy. W kadrze nie grał jednak od października ubiegłego roku. Nie wystąpił w żadnym spotkaniu pod wodzą nowego selekcjonera, Kolumbijczyka Hernana Dario Gomeza, który w lutym zastąpił Julio Dely Valdesa. Mimo to trener Panamy przysłał do Lecha Poznań powołanie dla blisko 33-letniego zawodnika na Copa Centroamericana. To rozgrywane co dwa lata mistrzostwa Ameryki Łacińskiej.

Tegoroczny turniej zostanie rozegrany od 3 do 13 września w Stanach Zjednoczonych. Problem w tym, że tylko mecze zaplanowane do 9 września mieszczą się w oficjalnym terminie FIFA. Kluby mają obowiązek zgodzić się na wyjazd swoich reprezentantów na pojedynki reprezentacyjne. A w terminie FIFA Panama zagra na Copa Centroamericana tylko jedno spotkanie - z jednym z objawień mundialu, Kostaryką. Tylko w tym meczu mógłby więc wystąpić Luis Henriquez bez zgody Lecha Poznań.

Federacja Panamy chciała, żeby "Kolejorz" zgodził się na późniejszy powrót Luisa Henriqueza, tak by ten mógł zagrać także 10 września z Nikaraguą oraz trzy dni później w spotkaniu o piąte, trzecie lub pierwsze miejsce w turnieju. Lech Poznań i jego nowy trener Maciej Skorża nie chcieli jednak tracić podstawowego w tym sezonie obrońcy na dwa tygodnie. Tym bardziej że oznaczałoby to brak Luisa Henriqueza w meczu ligowym z Jagiellonią Białystok.

Hernan Dario Gomez już zapowiedział, że powoła Luisa Henriqueza na październikowe mecze kadry Panamy.