Lech Poznań kupi kapitana Lewskiego Sofia, reprezentanta Bułgarii?

27-letni środkowy pomocnik Władimir Gadżew może zostać nowym piłkarzem Lecha Poznań. Nowy trener ?Kolejorza? Maciej Skorża i szef skautów w poznańskim klubie Tomasz Wichniarek byli niedawno w Sofii.


To nie pierwsze podejście Lecha Poznań pod Władimira Gadżewa. Poznański klub obserwował tego gracza w Lewskim Sofia już w 2010 roku, gdy szukał wzmocnień przed walką o Ligę Mistrzów. Wówczas jednak z transferu nic nie wyszło, ale może się udać teraz i to na okazyjnych warunkach.

Władimir Gadżew jest wychowankiem akademii piłkarskiej Lewskiego Sofia, z której trafił do juniorskiego zespołu Panathinaikosu Ateny. Nie przebił się do pierwszego zespołu słynnego greckiego klubu. Był wypożyczany do Levadiakosu, OFI Kreta i Lewskiego Sofia, aż wreszcie trafił do bułgarskiego klubu na zasadzie transferu definitywnego. Gra w Lewskim od 2009 roku - jest jego podstawowym zawodnikiem, a także kapitanem drużyny. Gra jako środkowy pomocnik, defensywny, a nawet ofensywny środkowy pomocnik. W listopadzie 2010 roku Władimir Gadżew zadebiutował w reprezentacji Bułgarii i do dziś rozegrał w niej 23 mecze. Strzelił jedną bramkę - w marcowym, towarzyskim spotkaniu z Białorusią, wygranym 2:1.

Wygląda na to, że jest to piłkarz, który nie tylko mógłby wzmocnić konkurencję w "Kolejorzu", ale też stać się liderem drużyny. A właśnie na brak zawodników gotowych do udźwignięcia presji narzekał trenera Mariusz Rumak, gdy został zwolniony ze stanowiska trenera Lecha Poznań.

Szanse na transfer Władimira Gadżewa są tym większe, że choć jest to gracz wyceniany na milion euro, ma w kontrakcie klauzulę odstępnego w wysokości 200 tysięcy euro. Umowę podpisał niedawno, gdyż poprzednia wygasła z końcem poprzedniego sezonu. Niska kwota wykupu świadczy o tym, że zawodnik szykuje się do wyjazdu za granicę. Miał oferty z klubów rosyjskich, chińskich i tureckich, ale odmawiał. Czy zdecyduje się na "Kolejorza"?

Wiadomo, że kilka dni temu w Sofii byli Maciej Skorża (przedstawiony w środę nowy trener Lecha Poznań) oraz szef klubowych skautów Tomasz Wichniarek.