"Sport Express": Łukasz Teodorczyk musi w środę podpisać umowę z Dynamem Kijów

Odpadnięcie Celticu Glasgow z walki o Ligę Mistrzów rozwiało ostatnią wątpliwość związaną z transferem Łukasza Teodorczyka z Lecha Poznań do Dynama Kijów. Polak musi w środę podpisać kontrakt z klubem ze stolicy Ukrainy - twierdzi serwis "Sport Express".


Przedstawiany jako wiarygodny i dobrze poinformowany serwis ukraiński "Sport Express" publikuje bardzo obszerny materiał poświęcony Łukaszowi Teodorczykowi, zatytułowany "Polski snajper dla Rebrowa". Opisuje historię transferu lechity do najbardziej utytułowanego klubu w kraju.

Czytamy tam m.in., że piłkarz "Kolejorza" nie był oczywiście pierwszym wyborem Dynama Kijów, ale Ukraińcy zdają sobie sprawę z tego, że w obecnej sytuacji politycznej i przy konflikcie zbrojnym na wschodzie kraju na transfer nie zdecydowałby się żaden z klasowych napastników. Szef klubu Ihor Surkis zapowiedział, że w tej sytuacji sprowadzi do klubu piłkarza, który stylem gry będzie pasował do ukraińskiej ekstraklasy.

Takim graczem ma być właśnie Łukasz Teodorczyk. Autor artykułu pisze wprost, że lechita nie jest wirtuozem techniki, ale ma zmysł i talent do zdobywania goli. Przedstawiciele kijowskiego klubu oglądali Polaka podczas niedawnego meczu Lecha Poznań z Lechią Gdańsk. Lepszego momentu z punktu widzenia samego zawodnika nie mogli sobie wybrać. Łukasz Teodorczyk wszedł na boisko w 67. minucie, a w ostatnich 10 zdobył głową dwa gole i przesądził o zwycięstwie "Kolejorza". "Skaut Dynama był zadowolony po tym, co zobaczył" - twierdzi autor artykułu.

Po tym jak piłkarz przyjechał do Kijowa i przeszedł badania medyczne przed podpisaniem kontraktu, pojawiła się oferta Celticu Glasgow. Szkoci byli podobno gotowi wydać 4 mln euro na reprezentanta Polski. Zdaniem dziennikarza wtorkowe odpadnięcie Celticu z walki o fazę grupową Ligi Mistrzów (0:1 z Mariborem) ostatecznie pogrążyło ten transfer. Teraz wszystko jest już jasne. "Dzisiaj mamy się dowiedzieć, czy Łukasz Teodorczyk podpisał kontrakt z Dynamem i przede wszystkim na jakich warunkach" - kończy materiał "Sport Express".

1,5 mln euro za rok gry w Dynamie?

"Piłka Nożna" twierdzi, że piłkarz Lecha Poznań i jego menedżer wynegocjowali świetne warunki indywidualnego kontraktu Łukasza Teodorczyka z kijowskim klubem. Będzie to 1,5 mln rocznej pensji. Co ważne, jest to kwota netto. Umowa ma obowiązywać przez pięć lat.