Piękny gol Hernana Rengifo. Były lechita znów w formie, a jego klub jest liderem [WIDEO]

Kapitalną bramkę w meczu na szczycie ligi peruwiańskiej zdobył Hernan Rengifo, w latach 2007-2009 napastnik Lecha Poznań. Z ośmioma trafieniami w tym sezonie 31-letni już zawodnik jest czołowym strzelcem ekstraklasy, a jego klub Juan Aurich Chiclayo awansował na pierwsze miejsce w tabeli.

Juan Aurich mierzyło się w weekend z zespołem Inti Gas. Obie ekipy miały przed tym pojedynkiem po 21 punktów i były w ścisłej czołówce tabeli ekstraklasy Peru. Już po 24 minutach drużyna Hernana Rengifo prowadziła 3:0, a ostatecznie wygrała 4:1. Dzięki temu została liderem rozgrywek.

Były lechita strzelił przepięknego gola, właśnie na 3:0. Trafienie można obejrzeć na poniższym filmiku:

Był to ósmy gol w trzynastym występie Hernana Rengifo w tym sezonie ligowym. Daje to byłemu reprezentantowi kraju trzecie miejsce w klasyfikacji strzelców. Wraca on do wysokiej formy po tym, jak stracił cały poprzedni sezon po nieudanym transferze do Turcji, do klubu Sivasspor.

Hernan Rengifo grał w Lechu Poznań przez dwa i pół roku - od początku sezonu 2007/08 do połowy rozgrywek 2009/10. W 59 występach w ekstraklasie zdobył 52 bramki, zdobył Puchar Polski i mistrzostwo kraju.