Król strzelców w barwach Lecha Poznań trafi do Lechii Gdańsk?

Lechia Gdańsk jest zainteresowana wypożyczeniem z HSV Hamburg Artjomsa Rudnevsa - donosi ?Dziennik Bałtycki?. Rudnevs to były napastnik Lecha Poznań i w jego barwach król strzelców polskiej ekstraklasy.


Latem w Lechii Gdańsk doszło do kadrowej rewolucji. W klubie pojawił się nowy trener i kilkunastu nowych zawodników. Mimo to zmiany personalne jak na razie nie przekładają się na ligowe wyniki gdańskiej drużyny, która po pięciu kolejkach zamyka górną połowę tabeli. Władze Lechii nie ustają jednak w poszukiwaniu kolejnych zawodników. Jednym z nich może być były napastnik Lecha Poznań, a obecnie gracz HSV Hamburg Artjoms Rudnevs.

Jak podaje "Dziennik Bałtycki", w wypożyczeniu łotewskiego napastnika ma pomóc jeden z udziałowców gdańskiego klubu Thomas von Heesen, blisko związany z HSV. Niewykluczone, że ewentualny transfer może zostać powiązany z meczem towarzyskim Lechii z HSV, który miałby odbyć się we wrześniu na PGE Arenie.

Artjoms Rudnevs do HSV Hamburg trafił w 2012 roku z Lecha Poznań. W "Kolejorzu" występował przez dwa lata. W 73 meczach w niebiesko-białych barwach strzelił 55 goli. Do Bundesligi przechodził jako król strzelców polskiej ekstraklasy. W swoim pierwszym sezonie w HSV strzelił 12 bramek w lidze. W kolejnych rozgrywkach nie był już jednak tak skuteczny i pierwszą połowę 2014 roku spędził na wypożyczeniu w Hannover 96, dla którego zaliczył cztery ligowe trafienia.

Do nowego sezonu przygotowuje się już jednak z drużyną HSV i w meczach kontrolnych na ogół pojawia się w wyjściowej jedenastce drużyny z Hamburga. Wydaje się więc mało prawdopodobne, żeby zdecydował się na przejście do Lechii Gdańsk. Tym bardziej że znana jest jego chęć powrotu do Lecha Poznań, z którym wciąż pozostaje w bardzo dobrych relacjach. Z polecenia Rudnevsa do trzecioligowych rezerw "Kolejorza" trafili dwaj Łotysze: Antonijs Cernomordjij i Vladisalvs Fjodorovs.