Lech II Poznań wzmocniony piłkarzami z pierwszej drużyny przegrywa w III lidze

Drugą porażkę w drugim meczu sezonu poniosły rezerwy Lecha Poznań, które w niedzielę przegrały na stadionie we Wronkach 0:1 z Wdą Świecie.

Przed tygodniem w pierwszej kolejce sezonu grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej III ligi drugi zespół "Kolejorza" uległ 0:1 Sparcie Brodnica. Przed pojedynkiem z Wdą Świecie do ekipy rezerw zostali oddelegowani zawodnicy z kadry pierwszej drużyny: Maciej Gostomski, Paulus Arajuuri, Jan Bednarek, Dariusz Formella i Barry Douglas. Ten ostatni zagrał w drugiej połowie sobotniego spotkania Lecha z Pogonią Szczecin.

Mimo tych wzmocnień Lech II Poznań znów nie strzelił gola, a jedyną bramkę spotkania zdobył w 72. minucie Oliwer Moranowski z Wdy Świecie. - Mecz powinien się inaczej ułożyć, gdybyśmy wykorzystali jedną z dwóch dobrych sytuacji, które stworzyliśmy przed przerwą. Później im bliżej końca tym było bardziej nerwowo, a bramkę tracimy po strzale życia z 30 metrów . Żałuję tym bardziej , że dzisiaj mieliśmy posiłki z pierwszego zespołu i takie mecze na poziomie III ligi po prostu mamy obowiązek wyraźnie wygrywać . Stało się inaczej - mówi na lechpoznan.pl trener rezerw Patryk Kniat.

Rezerwy Lecha są jednym z pięciu zespołów, które po dwóch meczach mają na koncie zero punktów. Liderem rozgrywek jest Centra Ostrów Wlkp. (w sobotę 5:1 z Włocłavią Włocławek).

Wyniki innych wielkopolskich zespołów: Victoria Września - Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. 2:2, Polonia Środa Wlkp. Tarnovia Tarnowo Podgórne1:0, Warta Poznań - Sokół Kleczew 1:1, Pogoń Mogilno - Nielba Wągrowiec 1:2, Unia Swarzędz - Unia Solec Kujawski 6:1, Jarota Jarocin - Sparta Brodnica 2:3.