Były gracz Lecha Siergiej Kriwiec bohaterem eliminacji Ligi Mistrzów

Gol Siergieja Kriwca w czwartej minucie doliczonego czasu dał zwycięstwo 3:1 jego białoruskiej drużynie BATE Borysow i tym samym awans do czwartej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Były lechita jest na ustach swoich kibiców.
Dramatyczne wydarzenia miały miejsce na stadionie na Białorusi. BATE Borysow odrabiało straty z przegranego 0:1 meczu z VSC Debrecen na Węgrzech. Węgrzy objęli jednak prowadzenie już w 20. minucie, ale niedługo potem ich gracz został ukarany czerwoną kartką i Białorusini grali w przewadze. Przed przerwą strzelili jednego gola, po przerwie drugiego, ale wciąż brakowało im do awansu. Nastał wreszcie doliczony czas i BATE ruszyło do szturmu całą drużyną.

W 94. minucie piłka po dośrodkowaniu z boku boiska znalazła w polu karnym Siergieja Kriwca i były gracz Lecha Poznań głową uprzedził bramkarza. Ten gol dał jego drużynie awans do czwartej rundy, a jemu pozwolił odkupić winy za eliminacje Ligi Mistrzów przed rokiem. Wtedy to rzut karny przestrzelony przez Białorusina zadecydował o odpadnięciu BATE w rywalizacji z Szachtiorem Karaganda z Kazachstanu.

Siergiej Kriwiec grał w "Kolejorzu" w latach 2009-2012. Został z nim mistrzem Polski, grał w europejskich pucharach. Odszedł z Lecha do Chin, z których w 2013 r. wrócił do klubu BATE Borysow, z którego trafił do Lecha.