Sport.pl

Islandzka prasa: Pokonaliśmy polskiego giganta, ale jest jeszcze rewanż

Za wielką sensację uważana jest na Islandii wygrana zespołu Stjarnan Gardabaer nad Lechem Poznań, którego nazywa się tu ?gigantem z Polski?. Islandczycy nie mają jednak złudzeń - trudność tego meczu na Islandii to nic w porównaniu z rewanżem.
Lech Poznań uważany jest na Islandii za jeden z najlepszych zespołów, jaki kiedykolwiek został pokonany przez klub. W 1993 roku podobny numer jak Kolejorz wyciął na Islandii holenderski Feyenoord Rotterdam, który przegrał na Laugardalsvöllur z IA Akranes 0:1. W drużynie z Holandii grali wtedy tacy piłkarze jak Ed de Goey, Peter Brosz, Rob Witschge, Gaston Taument czy ... Islandczyk Arnar Gunnlaugsson. Wygrana z Feyenoordem Rotterdam to najsłynniejszy pojedynczy wynik kiedykolwiek osiągnięty przez islandzki zespół w pucharach. Holendrzy wtedy sobie jednak poradzili - u siebie wygrali 3:0 i odrobili straty z nawiązką.

Kolejorz uważany jest za Islandii za zespół o renomie europejskiej. Wyeliminował z pucharów Juventus Turyn, pokonał Manchester City. Wygrana z nim stawiana jest w gronie najlepszych wyników islandzkiej piłki klubowej.

"Pokonaliśmy polskiego giganta" - pisze islandzka prasa po meczu, twierdząc że powodem zwycięstwa była gorsza gra Lecha po przerwie niż w pierwszej połowie. Islandczycy są dumni z osiągnięcia klubu Stjarnan, ale nie mają wątpliwości, że trudność tego meczu nie umywa się do trudności rewanżu. Zostanie on rozegrany w Poznaniu w obecności zapewne 20 tysięcy ludzi. Przed taką widownią ekipa Stjarnan jeszcze nie grała. Jej rekord to 5-tysięczna widownia podczas meczu z Motherwell FC w Szkocji.

Więcej o:
Komentarze (17)
Islandzka prasa: Pokonaliśmy polskiego giganta, ale jest jeszcze rewanż
Zaloguj się
 • guadkijan

  Oceniono 40 razy 30

  Ech.... ile można żyć przeszłością? Cały czas słyszę "Juventus i ManC" tylko gdzie te zespoły są teraz a gdzie Lech, który sprawił im lanie? To przykre.
  Tak samo jak z reprą 1974 i 1982. Tylko co z tego? Te punkty niedługo przestaną się liczyć w rankingu UEFA i tyle z tego będzie.

 • stopsmieciom

  Oceniono 48 razy 10

  Tym razem islandzki cham nie klęknął przed polskim panem? Hahaha!

 • cezar85

  Oceniono 19 razy 9

  widać, że lech jest większy na Islandii niż w Polsce

 • panpererinos

  Oceniono 28 razy 8

  Giganta?

 • bruna5

  Oceniono 43 razy 7

  Giganta hehehe Chyba jedynie w produkcji kuchenek gazowych :)

 • spectator_zm

  Oceniono 16 razy 6

  Jeśli Lech odprawi Islandczyków tak samo, jak Estończyków w poprzedniej rundzie, to nikt o tej wpadce nie będzie pamiętał. Tu chodzi o to, by awansować do kolejnej rundy, a nie upokarzać przeciwników.
  Oczywiście, dla Islandczyków to wielkie wydarzenie, ale nie ma co rozdzierać szat. Najważniejszy jest awans i nie wyobrażam sobie, by Lech w rewanżu nie dał rady dzielnym Islandczykom. Oni swoje już osiągnęli...

 • ahmed36

  Oceniono 1 raz 1

  Jaki kraj taki gigant

 • komentarzdramatyczny

  Oceniono 13 razy -9

  Polskiego giganta hahahahahaha
  Chyba Polską giganciarę co najwyżej :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX