Lech Poznań zagra w nietypowych, bordowych strojach. Po raz pierwszy w pucharach

Zespół Lecha Poznań tuż przed wyjazdem do Islandii zgłosił oficjalnie trzeci komplet strojów, w jakich będzie grał w europejskich pucharach. Będą to koszulki w kolorze bordowym. Bez nich miały problem w czwartkowym meczu.


Obserwuj autora na twitterze

Islandzka drużyna Stjarnan Gardabaer jest bowiem znana na wyspie z tego, że gra tradycyjnie na niebiesko-biało, tak jak Lech. Komplet strojów, jaki zgłosiła do rozgrywek, jest niemal identyczny z tym, w których gra Lech. Nie kontrastują także drugie komplety Lecha i Stjarnan - białe koszulki i niebieskie spodenki. W tej sytuacji Kolejorz, który musi się dostosować kolorystyką strojów do gospodarza, zgłosił do UEFA jeszcze jeden komplet, którego dotąd nie planował używać.

Będą to koszulki bordowe, czy też raczej ciemno wiśniowe. W takich strojach Kolejorz nie grał w europejskich pucharach nigdy, trudno też sobie przypomnieć, by w ogóle występował w takiej kolorystyce.

Przypomnijmy, że Lech w debiucie europejskich pucharach w 1978 roku założył koszulki ... zielone. Wtedy mieliśmy do czynienia z podobną sytuacją jak obecnie. Stroje Kolejorza i jego niemieckiego rywala MSV Duisburg były niemal identyczne. Poznaniacy pożyczyli zatem koszulki od Warty.

CZY LECH PORADZI SOBIE NA ISLANDII? DYSKUTUJMY NA FACEBOOKU