Stjarnan zwycięski. Potencjalny rywal Lecha Poznań w Lidze Europejskiej wygrywa w lidze

Islandzki Stjarnan Gordabaer, który może być przeciwnikiem Kolejorza w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Europejskiej pokonał na wyjeździe Fylkir Reykjavik 3:1 w meczu 12. kolejki islandzkiej ekstraklasy.
Jeśli Lech Poznań w czwartek upora się Kalju Nomme to w trzeciej rundzie eliminacyjnej Ligi Europejskiej zmierzy się ze zwycięzcą dwumeczu Motherwell FC - Stjarnan Gordabaer. W pierwszym spotkaniu obu ekip padł remis 2:2 i to Islandczycy są w lepszej sytuacji przed rewanżem. Dobrze spisują się także w rozgrywkach ligowych. W niedzielnym meczu 12. kolejki podopieczni Runara Sigmundssona pokonali na wyjeździe Fylkir Reykjavik 3:1. Prowadzenie gościom w 35 minucie dał Arnar Bjorgvinsson. Po dwóch minutach na 2:0 podwyższył Rolf Toft. Jeszcze przed przerwą kontaktowego gola dla gospodarzy strzelił Asgeir Arnthorsson. Wynik spotkania w 81 minucie ustalił Niclas Vemmelund.

Po tym meczu Stjarnan Gordabaer ma na koncie 26 puntków i przynajmniej do poniedziałkowego wieczora będzie liderem tabeli. Punkt mniej ma w dorobku plasujący się tuż za plecami potencjalnego rywala Lecha FH Hafnarfjordur, który na wyjeździe zagra z Breidablik.

Fylkir Reykjavik - Stjarnan 1:3 (1:2)

Bramki: 0:1 Bjorgvinsson (35), 0:2 Toft (37), 1:2 Arnthorsson (45), 1:3 Vemmelund (81)

Stjarnan: Ingvar Jonsson - Niclas Vemmelund, 5. Michael Praest, Atli Johannsson (80. Snorri Pall Blondal), Pablo Punyed (80. Torri Runarsson), Daniel Laxdal, Arnar Bjorgvinsson, Hordur Árnason, Atli Palsson (60. Johann Laxdal), Rolf Toft, Martin Rauschenberg