Sensacyjny skład Lecha Poznań na mecz z Piastem Gliwice!

Ani jednego z podstawowych, ofensywnych piłkarzy Lecha Poznań z poprzedniego sezonu nie ma w wyjściowym składzie ?Kolejorza? na mecz z Piastem Gliwice w pierwszej kolejce sezonu ekstraklasy.


Gdy Lech Poznań ogłosił kadrę na niedzielny mecz, okazało się, że trener Mariusz Rumak dał w niedzielę wolne Szymonowi Pawłowskiemu, Hubertowi Wołąkiewiczowi i Krzysztofowi Kotorowskiemu. Kolejni ważni gracze "Kolejorza" w poprzednim sezonie znaleźli się tylko na ławce rezerwowych. To Gergo Lovrencsics i Kasper Hamalainen. Obok nich usiądzie też Darko Jevtić, który był zawodnikiem pierwszej jedenastki w przedsezonowych sparingach. Po porażce z Kalju Nomme w eliminacjach do Ligi Europejskiej szkoleniowiec wymienił całą czwórkę ofensywnych zawodników. Nowy skład jest naprawdę sensacyjny.

I tak skrzydłowymi w pojedynku z Piastem Gliwice będą Dariusz Formella i Muhamed Keita, dla którego będzie to debiut w poznańskim zespole. W roli ofensywnego pomocnika zagra Dawid Kownacki, a napastnika - Vojo Ubiparip.

Skład Lecha Poznań: Jasmin Burić - Tomasz Kędziora, Maciej Wilusz, Marcin Kamiński, Luis Henriquez - Łukasz Trałka, Karol Linetty - Dariusz Formella, Dawid Kownacki, Muhamed Keita - Vojo Ubiparip. Rezerwowi: Maciej Gostomski, Gergo Lovrencsics, Darko Jevtić, Kasper Hamalainen, Paulus Arajuuri, Jan Bednarek.

Skład Piasta Gliwice: Alberto Martinez - Adrian Klepczyński, Csaba Horvath, Jan Polak, Piotr Brożek - Carles Embuena - Tomasz Podgórski, Gerard Badia, Łukasz Hanzel, Kamil Wilczek - Ruben Jurado. Rezerwowi: Jakub Szmatuła, Kornel Osyra, Radosław Murawski, Krzysztof Hałgas, Matej Izvolt, Wojciech Kędziora, Tomas Docekal.