Sport.pl

Zmiany w kadrze Lecha Poznań po porażce w Estonii. Debiutant na Piasta Gliwice?

Hubert Wołąkiewicz i Szymon Pawłowski, którzy w czwartek zagrali po 90 minut w Estonii, oraz rezerwowy w tamtym spotkaniu bramkarz Krzysztof Kotorowski znaleźli się poza kadrą Lecha Poznań na niedzielny mecz ekstraklasy z Piastem Gliwice.


- Bezpośrednio po meczu nie było w zespole żadnych kontuzji. Zaledwie kilka stłuczeń, jak po każdym spotkaniu - mówił w piątkowe przedpołudnie trener Lecha Poznań Mariusz Rumak. Wygląda więc na to, że żaden z lechitów nie nabawił się w meczu z Kalju Nomme urazu, który wykluczałby go z gry przeciwko Piastowi Gliwice.

Jeżeli więc na piątkowym i sobotnim treningu nic nie stało się Hubertowi Wołąkiewiczowi i Szymonowi Pawłowskiemu, oznaczałoby to, że to szkoleniowiec zrezygnował przed niedzielnym pojedynkiem z obu podstawowych zawodników "Kolejorza". Jak podkreśla oficjalna strona klubu, decyzja ta nie jest efektem żadnego konfliktu. Wolne w niedzielę dostał też Krzysztof Kotorowski i to Maciej Gostomski będzie przeciwko Piastowi Gliwice rezerwowym bramkarzem poznaniaków.

W kadrze meczowej znalazł się Muhamed Keita, urodzony w Gambii były młodzieżowy reprezentant Norwegii. Odkąd przyszedł w czerwcu z ekipy Stroemsgodset Drammen, leczył drobną kontuzję. Teraz ten czarnoskóry skrzydłowy będzie miał szansę zadebiutować w Lechu Poznań.

Poza "osiemnastką" wciąż pozostają Łukasz Teodorczyk i Barry Douglas. Obaj wracają do zdrowia po kontuzjach stawu skokowego.

Kadra Lecha Poznań na mecz z Piastem Gliwice

Bramkarze: Jasmin Burić, Maciej Gostomski; Obrońcy: Tomasz Kędziora, Marcin Kamiński, Paulus Arajuuri, Maciej Wilusz, Luis Henriquez, Jan Bednarek; Pomocnicy: Karol Linetty, Łukasz Trałka, Darko Jevtić, Kasper Hamalainen, Gergo Lovrencsics, Dariusz Formella, Muhamed Keita; Napastnicy: Vojo Ubiparip, Dawid Kownacki.

Więcej o: