Sport.pl

Lech Poznań rozpocznie przygotowania do III rundy Ligi Europejskiej jeszcze przed rewanżem z Kalju Nomme

- Z logistycznego punktu widzenia łatwiej zorganizować wyjazd do Szkocji. Możemy też liczyć na pomoc Barry'ego Douglasa - mówi po losowaniu trzeciej rundy Ligi Europejskiej menedżer drużyny Lecha Poznań Dariusz Motała.


Szkockie Motherwell lub islandzki Stjarnan będzie rywalem Lecha w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Europejskiej, jeśli oczywiście "Kolejorz" upora się w dwumeczu z Kalju Nomme. W pierwszym starciu pomiędzy potencjalnymi rywalami poznaniaków padł remis 2:2. - Dopiero rewanż da nam odpowiedź, czy pojedziemy do Szkocji, czy na Islandię. Oczywiście z logistycznego punktu widzenia łatwiej zorganizować wyjazd w tym pierwszym kierunku. Od poniedziałku zaczniemy analizować obie opcje pod kątem organizacji wyjazdu - mówi menedżer drużyny Lecha Poznań Dariusz Motała.

Z planowaniem wyprawy w kolejnej rundzie eliminacyjnej lechici nie mogą czekać na rozstrzygnięcie ich dwumeczu z Kalju Nomme. Pierwsze spotkanie w trzeciej rudzie poznaniacy rozegrają już tydzień po rewanżu z Estończykami, czyli 31 lipca. - Jeśli chodzi o Islandię, to już raz ten kierunek był w naszym wypadku możliwy. Jednak w momencie gdy w I rundzie eliminacji Kalju pokonało w pierwszym meczu Fram, z góry założyliśmy, że jednak będziemy grali w Estonii - mówi Dariusz Motała.

W przypadku Szkocji logistyka wyjazdu jest łatwiejsza niż w opcji islandzkiej. Niezależnie od tego, czy poznaniacy zdecydują się na lot do Glasgow, czy do Edynburga, będą mieli do przebycia krótką drogę lądową. Z Glasgow do Motherwell jest ok. 25 kilometrów, a z Edynburga nieco ponad 62 kilometry. Menedżer drużyny nie ukrywa, że w kwestii organizacji wyjazdu do Szkocji będzie mógł liczyć na pomoc Barry'ego Douglasa. Szkot przed przyjściem do Lecha grał tylko w swojej ojczyźnie. - Zna tam wiele miejsc i na pewno ta wiedza i doświadczenie okażą się pomocne - zaznacza menedżer zespołu "Kolejorza".

Więcej o:
Skomentuj:
Lech Poznań rozpocznie przygotowania do III rundy Ligi Europejskiej jeszcze przed rewanżem z Kalju Nomme
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX