Remis Lecha II Poznań z Hiszpanami. W "Kolejorzu" zagrali Łotysze

Bezbramkowym wynikiem zakończył się czwartkowy mecz rezerw Lecha Poznań z zespołem AFE Espana, złożonym z bezrobotnych piłkarzy z Hiszpanii.


Gdy pierwszy zespół "Kolejorza" rywalizował z Kalju Nomme w europejskich pucharach, na boisku w Opalenicy druga drużyna poznańskiego klubu zmierzyła się z ekipą z Hiszpanii. Reprezentacja tamtejszego związku zawodowego piłkarzy jest w Polsce na zgrupowaniu, a poprzez rozgrywanie sparingów pomaga bezrobotnym zawodnikom w znalezieniu nowych klubów.

Przed przyjazdem do Opalenicy Hiszpanie odnieśli dwa zwycięstwa - pokonali 2:0 Arkę Gdynia i 1:0 rezerwy Lechii Gdańsk. Ulegli natomiast 1:2 Bytovii Bytów.

W meczu Lech II Poznań - AFE Espana gole nie padły. - Graliśmy przeciwko bardzo dobrym piłkarzom. Z pewnością dla moich młodych zawodników było to cenne doświadczenie. Większą część meczu graliśmy w fazie obrony, ale konsekwencja taktyczna, wiara w końcowy sukces, a także umiejętności piłkarskie sprawiły, że nie przegrywamy z bardzo dobrym zespołem - ocenia trener rezerw "Kolejorza" Patryk Kniat.

W jego zespole wystąpił Patryk Wolski, zawodnik, który wrócił z wypożyczenia do Radomiaka Radom. Napastnik, który ma już za sobą debiut i bramkę w ekstraklasie, zszedł z boiska w Opalenicy z niegroźną kontuzją. Od pierwszej minuty pokazali się też dwaj Łotysze, których poznański klub wypożyczył z BF Daugavpils: Antonijs Cernomordijs i Vladislavs Fjodorovs.

Lech II Poznań - AFE Espana 0:0

Lech II:
Kamil Czapla - Maciej Orłowski, Wiktor Witt, Antonijs Cernomordijs, Grzegorz Rogala (79. Kamil Szubertowski) - Mariusz Woźniak, Niklas Zulciak (52. Jakub Serafin), Piotr Rymar - Mateusz Klichowicz, Patryk Wolski (36. Piotr Fontowicz), Vladislavs Fjodorovs (57. Marcin Gawron)

AFE Espana: Salcedo - Edu Ruiz, Bardanca, Satrustegui, Arnaez - Bruno, Pulga, Fran Minaya, Jose Vega, Javi Fernandez - Cascon. Grali także: Toni Lechuga, Piette, Ezequiel, Miki, Semedo, Guiller Mendez, Viyuela i Marti.

Więcej o: