Sport.pl

Młody napastnik Lecha Poznań: Droga, którą poszedł Robert Lewandowski - najlepsza z możliwych

- Chcę zostać mistrzem Polski, pokazać się w Lidze Europejskiej i wygrać coś - mówi piłkarz Lecha Poznań Dawid Kownacki po podpisaniu nowego, trzyletniego kontraktu z Lechem Poznań.


Jeszcze przed 17. urodzinami Dawid Kownacki zadebiutował w ekstraklasie i strzelił dla "Kolejorza" bramkę. Błyszczał też w młodzieżowych reprezentacjach Polski, więc nic dziwnego, że szybko został okrzyknięty wielkim talentem. Lechowi Poznań groziło jednak, że straci piłkarza, którego śmiało może nazwać swoim wychowankiem (Dawid Kownacki miał osiem lat, gdy trafił na Bułgarską po przeprowadzce z Gorzowa). Dotychczasowy kontrakt zawodnika był ważny tylko do końca przyszłego sezonu, a klub nie mógł porozumieć się z menedżerem nastolatka w sprawie nowej umowy. - Byłem już trochę zmęczony, ale wierzyłem, że dojdziemy do porozumienia i podpiszę ten kontrakt - mówi Dawid Kownacki w rozmowie z dziennikarzem Lech TV. - Chciałem tutaj zostać, Lech był moim priorytetem. W poprzednim sezonie klub na mnie stawiał, a nie musiał tego robić z racji tego, że za rok kończy się moja umowa, a nowy kontrakt nie był podpisany. Stawiali jednak na mnie, zaufali mi i ja im zaufałem - wyjaśnia młody napastnik, który twierdzi, że wpływ na jego decyzję miało kilka osób, m.in. rodzice i menedżer, ale to przede wszystkim jemu samemu zależało na tym, by zostać w Poznaniu. - Chcę dalej podnosić tutaj swoje umiejętności.

Dawid Kownacki twierdzi, że zdecyduje się na wyjazd z Polski dopiero wtedy, gdy uzna, że jest na to gotowy. - Jeżeli będę już na tyle doświadczony, usiądę wspólnie z trenerem i powiem mu: dziękuję za wszystko. Wtedy wyjadę. Na razie chcę jednak grać, zdobyć mistrzostwo Polski i zaistnieć w Lidze Europejskiej - mówi piłkarz. Twierdzi też, że idealnym rozwiązaniem byłoby pójście w ślady Roberta Lewandowskiego. Jeden z najlepszych napastników świata opuszczał "Kolejorza" w 2010 roku jako mistrz kraju i król strzelców ekstraklasy. - Droga, którą poszedł Robert Lewandowski, jest najlepszą z możliwych. Chciałbym pójść tą samą drogą i znaleźć się tak wysoko, jak on. Jest przecież w Bayernie, jednym z najlepszych klubów na świecie.

Trener Mariusz Rumak mówił niedawno, że z racji młodego wieku Dawid Kownacki bardziej pasuje do roli dżokera. - Każdy piłkarz chce grać jak najwięcej, ale jeśli trener uważa, że będę bardziej pomocny drużynie, gdy będę wchodził na boisko z ławki, jestem na to gotowy - mówi piłkarz Lecha Poznań. Choć ma dopiero 17 lat, chce wkrótce trafić do reprezentacji Polski U-21, prowadzonej przez Marcina Dornę. - Chciałbym dostać tam szansę, ale zdaję sobie sprawę z tego, że mogę tam trafić tylko poprzez dobrą grę w Lechu Poznań. Muszę strzelać gole i wypracowywać gole kolegom. Na podstawie tego będę oceniany - mówi Dawid Kownacki.

Więcej o:
Komentarze (6)
Młody napastnik Lecha Poznań: Droga, którą poszedł Robert Lewandowski - najlepsza z możliwych
Zaloguj się
  • lukaszdrutarnia

    Oceniono 24 razy 18

    a TY gdzie grasz ze innych krytykujesz? ;)

  • wosiuwalec

    Oceniono 13 razy -7

    Kownas jest bardzo przecietny a robi z siebie gwiazde

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX