Sport.pl

Japońska gwiazda Kalju Nomme - Hidetoshi Wakui i jego niezwykłe cieszynki

W zespole Kalju Nomme, który będzie rywalem Lecha Poznań w drugiej rundzie Ligi Europejskiej, jest wielu ciekawych piłkarzy, ale tylko jedna gwiazda - Japończyk Hidetoshi Wakui. Ten piłkarz jest niemal symbolem małego klubu z przedmieść Tallinna.


Obserwuj autora na twitterze

Kalju Nomme to słabeusze i niewiele umieją? Tak? To zerknijcie na tę akcję:W akcji bierze udział Japończyk Hidetoshi Wakui, uchodzący w Estonii za miejscową gwiazdę. Miejscową, to znaczy taką, która nie dała sobie rady nie tylko w lidze japońskiej (piłkarz ten rozpoczynał karierę w Albirex Niigata, ale jedynie w singapurskiej filii, gdzie trafił do filialnego zespołu rzeczonego Albirex Niigata). W Europie znalazł się w 2006 roku, w lidze słoweńskiej. Grał także w Bohemiansie Praga (bez sukcesów), ND Gorica (bez sukcesów), a nawet w regionalnym austriackim SV Bad Ausee (na dodatek także bez sukcesów). Do ligi estońskiej trafił z FK Mińsk na Białorusi (gdzie także nie odniósł sukcesów) i dopiero tutaj zaczął strzelać. Do tego stopnia, że występuje nawet w kampaniach promocyjnych i reklamach. Piłka nożna nie jest specjalnie popularna w Estonii, ale akurat Japończyk stał się rozpoznawalny. Może dzięki niekonwencjonalnym zagraniom i cieszynkom takim jak ta, z meczu z Florą Tallinn, która stała się hitem internetu:W Kalju Nomme japoński piłkarz rozegrał ponad 100 spotkań, strzelił przeszło 20 bramek. Nigdy wcześniej i nigdzie nie grał tak skutecznie. W 2011 i 2012 roku wybierano go do jedenastki estońskiej ekstraklasy i ogłaszano najlepszym pomocnikiem ekstraklasy. W zeszłym roku (Estonia gra systemem wiosna-jesień) z 15 golami znalazł się w czołówce strzelców Meistriliigi, którą wygrał inny gracz Kalju Nomme, Vladimir Voskoboinikov. Dzisiaj ten piłkarz jest już jednak w Chinach i Japończyk zajmuje jego miejsce.

Jeśli ktoś zna japoński, to tutaj streszcza on swoją karierę i opowiada swój życiorys:CZY LECH PORADZI SOBIE Z ESTOŃCZYKAMI? DYSKUTUJMY NA FACEBOOKU

Więcej o:
Komentarze (2)
Japońska gwiazda Kalju Nomme - Hidetoshi Wakui i jego niezwykłe cieszynki
Zaloguj się
  • ttoorroo05

    Oceniono 1 raz 1

    Czy kazdy rybojad musi by gwiazda?Takich w Europie setki.

  • juno_reactor

    Oceniono 11 razy 1

    grał w Bohemiansie? a może jeszcze epizodzik w Corinthiansie? Albo w Shamrock Roversie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX