Sport.pl

Lech II Poznań rozpoczyna przygotowania do sezonu. Zagra z bezrobotnymi Hiszpanami

Rezerwy Kolejorza w czasie letnich przygotowań rozegrają pięć sparingów. W jednym z nich zmierzą się z drużyną złożoną z hiszpańskich piłkarzy szukających klubów w Polsce.


Spotkanie Lecha II Poznań z Hiszpanami odbędzie się 17 lipca w Opalenicy. - Dla moich zawodników to na pewno będzie nowe i ciekawe doświadczenie - mówi trener Lecha II Poznań, Patryk Kniat. Bezrobotni piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego zrzeszeni w Hiszpańskim Związku Piłkarzy (AFE) od 9 do 18 lipca będą przebywali na obozie w Gniewinie. W tym czasie rozegrają kilka meczów sparingowych. z polskimi drużynami. Jednym z rywali Hiszpanów będą właśnie rezerwy Kolejorza. - Obozy dla piłkarzy, którzy szukają zatrudnienia i chcą się pokazać przedstawicielom klubów, to w krajach takich jak Hiszpania czy Holandia rzecz bardzo popularna. Naprzeciwko nas staną zawodnicy występujący w II czy III lidze hiszpańskiej i na pewno część z nich pokaże niezły poziom. Także skauci naszego klubu będą na tym meczu obecni - dodaje Kniat.

W dniu, w którym jego podopieczni zagrają z Hiszpanami, pierwszy zespół Lecha Poznań rozegra pierwsze spotkanie w eliminacjach Ligi Europejskiej [wszystko wskazuje na to, że w Tallinie z Kalju Nomme - przyp. red.]. Jednak zawodnicy, którzy nie pojadą na mecz pucharowy, wystąpią w spotkaniu rozgrywanym w Opalenicy. Będzie to więc szansa na grę nie tylko dla tych, którzy nie zmieszczą się w kadrze meczowej ekipy Mariusza Rumaka, ale też dla tych, którzy dochodzą do zdrowia po urazach, jak Łukasz Teodorczyk, Barry Douglas czy Muhamed Keita. - Myślę, że w jakimś wymiarze czasu, np. 45 minut, mogą wystąpić - mówi Patryk Kniat, którego zespół w środę rozpocznie przygotowania do kolejnego sezonu w III lidze.

Na początek lechici przejdą badania medyczne i testy biomechaniczne w poznańskiej klinice Rehasport. W kolejnych dniach aż do 2 sierpnia ćwiczyć będą na obiektach we Wronkach. W tym czasie gracze zaplecza pierwszego zespołu Kolejorza rozegrają w sumie pięć meczów kontrolnych. Dzień przed starciem z piłkarzami hiszpańskimi, czyli 16 lipca w Międzychodzie, zmierzą się z tamtejszym czwartoligowcem Wartą. 19 lipca we Wronkach podejmą Rasel Dygowo - beniaminka grupy pomorsko-zachodniopomorskiej III ligi. Najwyżej sklasyfikowanym rywalem rezerw będzie Kotwica Kołobrzeg, która w minionych rozgrywkach wywalczyła awans do II ligi. Z nią lechici zmierzą się na wyjeździe 23 lipca. Ostatnim przeciwnikiem Lecha II podczas letnich przygotowań będzie III-ligowy Piast Żmigród. Spotkanie zaplanowano na 26 lipca, ale miejsca rozegrania meczu jeszcze nie ustalono.

Pierwszy mecz w sezonie 2014/2015 w grupie kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej III ligi Lech II Poznań rozegra 3 sierpnia.

Plan przygotowań rezerw Lecha:9 lipca- badania i testy
10 lipca- 2 sierpnia - treningi we Wronkach
16 lipca- Warta Międzychód (IV liga) - Lech II Poznań (Międzychód)
17 lipca- Zespół AFE - Lech II Poznań (Opalenica)
19 lipca- Lech II Poznań - Rasel Dygowo (III liga) (Wronki)
23 lipca- Kotwica Kołobrzeg (II liga) - Lech II Poznań (Kołobrzeg)
26 lipca- Piast Żmigród (III liga) - Lech II Poznań (miejsce jeszcze nieznane)
Więcej o: