Wielka piłka ręczna wraca do Poznania. Vive Kielce i Orlen Płock zagrają w Arenie

Nielba Wągrowiec swoje mecze z najpotężniejszymi rywalami w ekstraklasie piłkarzy ręcznych rozegra w... Poznaniu. - Zarezerwowaliśmy już Arenę na dwa mecze: z Vive Kielce i Orlenem Płock - mówi Ewa Bąk, dyrektor wydziału sportu w poznańskim urzędzie miasta.
Nielba to beniaminek superligi piłki ręcznej. Swoje mecze zazwyczaj rozgrywa w Wągrowcu, w niewielkiej hali mieszczącej nieco ponad 800 osób. By wypromować swój klub i dyscyplinę w całej Wielkopolsce - Nielba jest jedynym wielkopolskim klubem w najwyższej klasie rozgrywkowej - jest plan, by dwa najatrakcyjniejsze mecze przenieść do Poznania.

- Jesteśmy bardzo zainteresowani organizacją tych meczów w Arenie, zarezerwowaliśmy już halę na dwa mecze: z Vive Kielce i Orlenem Płock - informuje dyrektor Ewa Bąk. Mecz Nielby z Vive planowany jest na 13 września, Orlen Płock przyjedzie do Poznania w grudniu. Z tym terminem jest pewien problem, bo Arena wtedy ma być zajęta na dziecięcy turniej piłkarski Lech Cup. Nielba poprosiła Związek Piłki Ręcznej w Polsce o możliwość rozegrania meczu z Orlenem nie w weekend 6 grudnia, a w któryś z dni w środku tygodnia.

Vive Targi Kielce i Orlen Płock to odpowiednio mistrz i wicemistrz Polski. Obie drużyny naszpikowane są gwiazdami światowej piłki ręcznej i należą do najlepszych ekip w Europie.