Były piłkarz Lecha Poznań podpisał kontrakt z beniaminkiem I ligi

Marcin Kikut został nowym zawodnikiem Bytovii Bytów, która właśnie awansowała do I ligi. 31-letni piłkarz występował ostatnio w Widzewie Łódź.


Marcin Kikut będzie nowym kolegą klubowym Michała Jakóbowskiego, który do Bytovii przeszedł z zespołu rezerw "Kolejorza". Bytovia w minionym sezonie zajęła drugie miejsce w grupie zachodniej II ligi i awansowała na zaplecze ekstraklasy.

W tym samym czasie spadł tam Widzew Łódź, w którym wiosną Marcin Kikut rozegrał osiem spotkań. Wcześniej wychowanek Pogoni Barlinek pozostawał bez klubu, po tym jak rozstał się z Ruchem Chorzów. Do ekipy niebieskich trafił latem 2012 roku po sześciu latach spędzonych w Lechu Poznań. Z "Kolejorzem" ten uniwersalny zawodnik został mistrzem kraju, zdobył też Puchar Polski.

"M. Kikuta wielu kibiców doskonale pamięta właśnie dzięki występom w ekipie Kolejorza, zwłaszcza w sezonie 2010/2011, gdy Lech występował w Lidze Europejskiej, mierząc się z takimi potęgami europejskiego futbolu, jak Manchester City czy Juventus Turyn" - czytamy na oficjalnej stronie klubu z Bytowa.