Daylon Claasen podpisał trzyletni kontrakt w Niemczech

Siódmy zespół minionego sezonu niemieckiej 2. Bundesligi, TSV 1860 Monachium, to nowa drużyna Daylona Claasena, który odszedł z Lecha Poznań po niespełna roku. Do ekipy ?Lwów? trafił za darmo.


- TSV Monachium to ambitny klub i dlatego chcę tu grać. Bardzo cenię ligę niemiecką i cieszę się bardzo, że będę miał okazję w niej zagrać. To dla mnie duże wyzwanie. Nie mogę się już doczekać debiutu - mówi Daylon Claasen na oficjalnej stronie bawarskiego klubu.

Dyrektor TSV 1860 Gerhard Poschner uważa pozyskanie lechity za wielki sukces. Przedstawia Daylona Claasena jako zawodnika szybkiego, zwinnego i bardzo uniwersalnego.

24-letni pomocnik podpisał w Niemczech trzyletni kontrakt. "Kolejorz" nie dostanie ani grosza za swojego piłkarza, ponieważ Lech nie doszedł do porozumienie z menedżerem reprezentanta RPA w sprawie nowego kontraktu. Dotychczasowa umowa mogła zostać wprawdzie przedłużona, ale Daylon Claasen miał w niej zagwarantowaną wysoką pensję. Poznański klub negocjował obniżkę kontraktu, ale, jak się w poniedziałek okazało, nieskutecznie.

Piłkarzem TSV 1860 Monachium jest były obrońca Lecha Poznań Grzegorz Wojtkowiak, a nowym trenerem - Ricardo Moniz, były szkoleniowiec Lechii Gdańsk.

Daylon Claasen już rok temu próbował podpisać kontrakt w Niemczech. Był na testach w Eintrachcie Brunszwik.