Lech Poznań wypożyczy jednego z młodych bramkarzy

Karol Szymański lub Kamil Czapla - jeden z dwóch młodych bramkarzy Lecha Poznań ocierających się o pierwszy zespół, w nowym sezonie zostanie wypożyczony do innego klubu. - Decyzję podejmiemy po zakończeniu okresu przygotowawczego - mówi trener bramkarzy Lecha Dominik Kubiak.
Na trwający od poniedziałku obóz do Opalenicy pojechało czterech bramkarzy Lecha: Krzysztof Kotorowski, Jasmin Burić, Maciej Gostomski i Karol Szymański. W Poznaniu został Kamil Czapla, który trenował z pierwszą drużyną w pierwszych dniach po urlopach. - Może się tak zdarzyć, że Kamil zamieni się z Karolem Szymańskim i dojedzie do Opalenicy - mówi na oficjalnej stronie klubu trener Dominik Kubiak.

Lech, mając trzech zdrowych golkiperów z ligowym doświadczeniem, co najmniej jednego z młodych bramkarzy wypożyczy. - Jest na to duża szansa. Decyzję podejmiemy po zakończeniu okresu przygotowawczego - mówi trener Kubiak. 21-letni Szymański w poprzednim sezonie był wypożyczany aż do dwóch klubów: jesień spędził w Jarocie Jarocin, a wiosnę - w pierwszoligowej Chojniczance Chojnice. M.in. dzięki jego dobrej grze Chojniczanka utrzymała się w I lidze. 18-letni Czapla w poprzednim sezonie bronił w trzecioligowych rezerwach Lecha.