Wiceprezes Lecha Piotr Rutkowski: Darko Jevtić dobrze gra lewą nogą

- Darko ma nam pomóc w osiągnięciu celów sportowych, jakie mamy na nowy sezon. Chcemy zdobyć mistrzostwo Polski i osiągnąć jak najlepszy wynik w Lidze Europy w tym sezonie. Po to go ściągamy - mówi Piotr Rutkowski, wiceprezes ds. sportowych Lecha Poznań. Kolejorz wypożyczył z FC Basel młodego Szwajcara, który ma serbskie korzenie.
Darko Jevtić ma serbskie korzenie, ale urodził się już w Szwajcarii, w Bazylei. To wychowanek FC Basel, przeszedł też przez wszystkie szczeble reprezentacji młodzieżowych Szwajcarii, a nie Serbii. W pierwszej reprezentacji Helwetów jednak nie zagrał. Ostatni sezon Darko Jevtić spędził na rocznym wypożyczeniu w austriackim Wacker Innsbruck. Rozegrał w nim 19 spotkań, w których strzelił 3 gole i zaliczył 2 asysty. - To kreatywny, bardzo dobry technicznie piłkarz - twierdzi wiceprezes Lecha, Piotr Rutkowski. - Jego znakiem rozpoznawczym są niekonwencjonalne sposoby rozegrania piłki i bardzo dobra gra lewą nogą.

Szwajcara nie ma jeszcze w Poznaniu. Przyjedzie w poniedziałek na testy medyczne. Jeśli będą pomyślne, zostanie podpisana umowa wypożyczenie bez pierwokupu. FC Basel ma prawo ściągnąć zawodnika z powrotem w styczniu. W czerwcu 2015 roku wygasa kontrakt Darko Jevticia ze szwajcarskim klubem i wtedy Lech będzie mógł go pozyskać na stałe.