Wiadomo już, z kim Lech Poznań zagra o mistrzostwo Polski juniorów młodszych

Drużyny Hutnika Nowa Huta, Concordii Elbląg i Górnika Zabrze będą przeciwnikami Lecha Poznań w finałowym turnieju mistrzostw Polski juniorów młodszych. Zawody potrwają od 12 do 16 czerwca, a będą rozgrywane w Warszawie i okolicach.


Lech Poznań ma szansę zdobyć w tym roku dwa tytuły mistrzowskie w rozgrywkach młodzieżowych. Juniorzy starsi "Kolejorza" zagrają w niedzielę (godz. 16) przy Bułgarskiej z Legią Warszawa o awans do półfinału rozgrywek. Po pierwszym meczu w stolicy są w lepszej sytuacji, bo zremisowali z Legią 2:2.

Walka u juniorów młodszych przebiega według innych zasad. Do turnieju finałowego bezpośrednio zakwalifikowali się zwycięzcy czterech lig makroregionalnych. Ekipy z Wielkopolski - Lech i Warta Poznań - walczyły z drużynami z województw pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i zachodniopomorskiego. "Kolejorz" wygrał ligę z bilansem jedenastu zwycięstw, dwóch remisów i jednej porażki. Wyprzedził Pogoń Szczecin i Wartę Poznań.

W czwartek lechici rozpoczną walkę w turnieju finałowym. Ich pierwszym rywalem będzie Hutnik Nowa Huta (godz. 11 na stadionie w Ząbkach), potem zagrają z Górnikiem Zabrze (sobota), a na zakończenie z Concordią Elbląg.

Mistrzem Polski zostanie zespół, który zdobędzie najwięcej punktów w rywalizacji każdy z każdym.