Muhamed Keita zaprezentowany kibicom Lecha Poznań na Starym Rynku [ZDJĘCIA]

Muhamed Keita, piłkarz norweskiego Stromsgodset Drammen, pojawił się na Starym Rynku w Poznaniu na poniedziałkowej uroczystości wręczenia medali piłkarzom Lecha.


Obserwuj autora na twitterze @marcin_wesolek

Keita w niedzielę był w Warszawie na meczu Lecha z Legią, w poniedziałek od rana przechodził testy medyczne we współpracującej z poznańskim klubem klinice Rehasport. Między kolejnymi badaniami został przywieziony na Stary Rynek, gdzie od godz. 15 odbywała się skromna uroczystość wręczenia medali za zajęcie drugiego miejsca w lidze. - Być może jeszcze dziś będziemy mieli dla was niespodziankę - mówił do kibiców prezes Lecha Karol Klimczak.

Gdy piłkarze z medalami zeszli już ze sceny i rozdawali autografy swoim fanom, na Starym Rynku pojawił się Muhamed Keita. Wyszedł na scenę, przywitał się z kibicami i... także ruszył do kibiców z pisakiem w dłoni. Fani Lecha zaczęli skandować jego nazwisko. To bodaj pierwszy przypadek piłkarza, który jeszcze nie przeszedł badań medycznych i nie podpisał kontraktu, a już zaskarbił sobie sympatię kibiców poznańskiego klubu.

Zakładając, że młodzieżowy reprezentant Norwegii pomyślnie przejdzie testy medyczne, uzgodniony już wcześniej trzyletni kontrakt z Lechem ma podpisać jeszcze w poniedziałek. Jak informuje Przegląd Sportowy, Lech zapłaci 600 tys. euro, na co składa się kwota transferowa i prowizja menedżerska.