Sport.pl

Aalborg sięgnął po tytuł w Danii, czyli w walce o Ligę Mistrzów Lech Poznań będzie rozstawiony

Jeżeli piłkarzom Lecha Poznań uda się jednak wyprzedzić Legię Warszawa i zdobyć mistrzostwo Polski, będzie rozstawiony w trzeciej rundzie eliminacji do Champions League.


W weekend został spełniony warunek, od którego zależało to, czy Lech Poznań, w przypadku zdobycia tytułu, ma szansę znaleźć się w grupie zespołów rozstawionych przed losowaniem trzeciej fazy eliminacji do Ligi Mistrzów. Na kolejkę przed końcem sezonu w Danii mistrzem kraju został zespół Aab Aalborg, który ma cztery punkty przewagi nad FC Midtjylland. Oznacza to, że tytułu nie odrobił FC Kopenhaga, najlepszy w ostatnich latach duński klub, który dorobił się bardzo solidnego tzw. współczynnika UEFA - 45,260 pkt. Gdyby zespół ze stolicy Danii wystartował do walki o Ligę Mistrzów, na pewno byłby rozstawiony we wszystkich rundach eliminacji, do których dotarłby.

Ekipa z Aalborga ma współczynnik zaledwie 5,260 pkt, o wiele mniejszy niż dorobek "Kolejorza" (17,275 pkt). Jeżeli więc piłkarze Lecha Poznań zdobędą mistrzostwo Polski, będą rozstawieni w drugiej rundzie kwalifikacji Champions League. Jeśli pokonają w niej rywali pokroju Cliftonville, Zrinjskiego Mostar, Rabotnickiego Skopje czy Żalgirisu Wilno (sic!), to także w trzeciej rundzie przeciwnicy z niższym współczynnikiem będą dolosowywani do lechitów.

W czwartej rundzie eliminacji szans na rozstawienie nie ma ani Lech Poznań, ani Legia Warszawa (wszystko wskazuje na to, że nie będzie też rozstawiona w trzeciej fazie). Samo dotarcie do tego etapu daje w najgorszym wypadku prawo gry w fazie grupowej Ligi Europejskiej.

Więcej o:
Komentarze (17)
Aalborg sięgnął po tytuł w Danii, czyli w walce o Ligę Mistrzów Lech Poznań będzie rozstawiony
Zaloguj się
 • jankes29

  Oceniono 91 razy 73

  A można tak naszych porozstawiać żeby nie grać z Żalgirisem,Levadią,Irtyszem i amatorami z Walijskiego pubu.Na myśl o pucharach już się zaczynam robić nerwowy.

 • martinwoj

  Oceniono 34 razy 30

  Jezeli Lech bylby mistrzem to bede pelen podziwu dla Legii jak mozna sracic taka przewage. Nie wierze, zeby Legia oddala mistrzostwo chociaz nie takie cuda juz w naszej lidze byly.

 • Jan Nowak

  Oceniono 42 razy 24

  a można zapytać nieśmiało, czy czasami o Vetrze Wilno pamiętamy?

 • tomekkkk442

  Oceniono 31 razy 15

  @rabe_tata_joe

  Umiesz czytać ze zrozumieniem? Znasz znaczenie słowa "JEŻELI"? Nic nie przeoczyłeś, Lech nie ma mistrza a to jest zwykła informacja związana z tym że Aalborg zdobył tytuł w Danii

  To wszystko.

  @1aniolg

  Czy wszyscy warszawiacy bredzący o kompleksach wobec nich sami muszą pokazywać kompleksy i się napinać. Też nie zrozumiałeś.
  A co do europy? Jesteśmy nikim (jak cała polska piłka) ale najwyżej ze wszystkich którzy są jeszcze niżej, czy się to podoba czy wyżej nawet od przemagicznej, zjawiskowej, gwiazdorskiej Legii :)

 • psoroka

  Oceniono 15 razy 7

  Errata

  Jest: "czyli w walce o Ligę Mistrzów Lech Poznań będzie rozstawiony"
  Powinno być: "czyli w walce o Ligę Mistrzów Lech Poznań BYŁBY rozstawiony"

 • ttoorroo05

  Oceniono 22 razy 6

  Pobudka,koniec snu,pora wstawac.

 • assanti-teraz-zarejestrowany

  Oceniono 9 razy 5

  no to , dla dobra polskiej piłki, Legia powinna ustąpić poznaniakom miejsca ;)

 • magczarnoruski

  Oceniono 4 razy 2

  @rabe_tata_joe

  Na list następującej treści: „Proszę o pisemną odpowiedź – przedstawienie etymologii słów: warszawiak, warszawianin oraz o wyjaśnienie okoliczności, w których każde z tych słów może zostać użyte. Obie formy są poprawne, jednak która i w jakim kontekście mogą być używane? […] Wydaje mi się bowiem, że znam różnicę pomiędzy tymi nazwami. Piszę do Państwa jako do najwyższej Instancji, aby te kwestie ostatecznie wyjaśnić” odpowiedziała sekretarz Rady:

  […] obie nazwy mieszkańca Warszawy – warszawiak i warszawianin – są poprawne. Oba bowiem przyrostki: -anin i -ak służą do tworzenia nazw mieszkańców miast. Ponieważ przyrostek -ak sprawia wrażenie potocznego i charakterystycznego dla gwar mazowieckich, forma warszawiak jest odczuwana jako bardziej potoczna niż warszawianin (tak te nazwy kwalifikują słowniki, np. „Nowy słownik poprawnej polszczyzny” pod red. A. Markowskiego czy „Słownik nazw własnych” J. Grzeni). Warszawianin zatem częściej niż warszawiak pojawi się w tekstach oficjalnych.

  2004 r.
  www.rjp.pan.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=733:warszawiak-warszawianin-&catid=44:porady-jzykowe&Itemid=58
  @tuskopizdrak i @komentarzdramatyczny
  Nie życzę sobie żebyście swoje kibicowskie kompleksy leczyli obrażaniem mieszkańców obu miast - Poznania i Warszawy.
  Jako kibice, pseudokibice, kibole etc. KLUBÓW możecie, jeśli chcecie, się wyzywać od c***, k**** itp ale Lech to nie cały Poznań a Legia to nie cała Warszawa.

 • iiww7

  Oceniono 2 razy 2

  Dlaczego "tzw. współczynnika UEFA"? to się tan po prostu nazywa (UEFA coefficient), to nie jest "tzw."

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX