Dobry znajomy Lecha Poznań i Dyskobolii Grodzisk Wlkp. został mistrzem Anglii

Manchester City został mistrzem Anglii po tym, jak cztery lata temu przegrał mecz z Lechem w Poznaniu, a jedenaście lat temu dał się wyeliminować z europejskich pucharów Dyskobolii Grodzisk Wlkp. To dobry znajomy wielkopolskich piłkarzy.
Jesienią 2010 roku podczas pamiętnego startu w pucharach Manchester City wygrał z Lechem Poznań u siebie 3:1, ale w rewanżu przegrał w takich samych rozmiarach w Poznaniu. Była to spora niespodzianka i duży sukces Kolejorza, który następnie wraz z Anglikami wyszedł z grupy tamtej Ligi Europejskiej. Z tamtej drużyny Manchesteru City po tytuł mistrzowski w niedzielę sięgnęli: Silva, Zabaleta, Milner, Lescott i Kompany.

Manchester City nie miał szczęścia w pucharach do klubów z Wielkopolski, gdyż w 2003 roku nieoczekiwanie wyeliminowała go Dyskobolia Grodzisk Wlkp. - po remisie 0:0 u siebie i 1:1 na wyjeździe.

Z Manchesterem City wiąże się dla kibiców z Wielkopolski wiele innych wspomnień - to właśnie ten klub spopularyzował na świecie tzw. robienie Poznania, czyli figurę choreografii stadionowej polegającej na odwróceniu się plecami do boiska, chwyceniu się za ramiona i podskakiwaniu.

Więcej o: