Sport.pl

Były bramkarz Lecha Poznań pojedzie na testy do klubu IV ligi niemieckiej

Gerard Bieszczad, który ma na koncie jeden oficjalny występ w pierwszym zespole Lecha Poznań, w przyszłym tygodniu przejdzie testy w Berliner Athletik Klub 07, klubie z niemieckiej czwartej ligi.


Gerard Bieszczad przez półtora sezonu był w szerokiej kadrze pierwszego zespołu "Kolejorza". W meczu ekstraklasy nie zagrał, ale dostał szansę występu w Pucharze Polski. We wrześniu 2010 roku stanął między słupkami poznańskiej bramki w meczu 1/16 finału tych rozgrywek przeciwko GKS Tychy. Lech Poznań wygrał po bramce Semira Stilicia, a 17-letni wówczas Gerard Bieszczad zachował czyste konto.

Potem młody bramkarz był wypożyczany do innych klubów, aż w końcu w przerwie zimowej poprzedniego sezonu trafił do Wisły Kraków. W jej barwach zadebiutował w ekstraklasie, gdy w kwietniu 2013 roku w przerwie meczu z Jagiellonią Białystok zastąpił Sergeia Pareikę. W tym sezonie Gerard Bieszczad broni tylko w IV-ligowym zespole rezerw Wisły.

Krakowski klub poinformował właśnie, że dał zgodę swojemu bramkarzowi na trzydniowe testy w zespole Berliner Athletik Klub 07. Zawodnik pojedzie do Niemiec 12 maja. Klub ze stolicy kraju zajmuje obecnie dziewiąte miejsce w tabeli grupy północno-wschodniej Regionalligi. To czwarty poziom rozgrywek w Niemczech.

Więcej o:
Komentarze (1)
Były bramkarz Lecha Poznań pojedzie na testy do klubu IV ligi niemieckiej
Zaloguj się
  • ttoorroo05

    Oceniono 5 razy -1

    Ale nisko upadl,ha,ha,ha,4 liga,bedzie tam gral za zupki i od czasu do czasu za wycieczki wkolo Berlina.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX