Trener oldbojów Teodor Napierała: O tyle gorsi na pewno nie byliśmy

- Siła i wytrzymałość górą. Nasza broń, czyli doświadczenie, okazała się niewystarczająca - mówił po porażce z rezerwami Lecha Poznań w półfinale Pucharu Polski na szczeblu okręgu trener oldbojów Kolejorza Teodor Napierała.
69-letni Teodor Napierała to legendarny kapitan Kolejorza z lat 70., bohater meczu z Zawisza Bydgoszcz w 1972 roku, który dał Lechowi Poznań powrót do ekstraklasy. To on jest autorem określenia o Mirosławie Okońskim, iż ten umiałby lewa nogą zawiązać krawat.

- Mirek Okoński ma już swoje lata, więc z nami nie pogra - mówił Teodor Napierała po meczu z rezerwami Kolejorza, przegranymi 2:5. - A z pozostałymi graczami oldbojów widzimy się tylko na mecze. Nie trenujemy. To doraźny projekt. Nic dziwnego zatem, że rezerwy nas rozbiegały. Doświadczenie nie wystarczyło. Siła i wytrzymałość górą.

- Długo się jednak trzymaliśmy i cieszę się, że dzięki temu widownia miała emocje i dobrą zabawę. O to chodzi - mówił Teodor Napierała po spotkaniu. - Rezerwy były od nas lepsze, no ale na pewno nie o trzy gole.