Łukasz Teodorczyk skuteczniejszy w Lechu Poznań niż Robert Lewandowski

PRZEGLĄD PRASY. Najlepszy napastnik Lecha Poznań, Łukasz Teodorczyk strzelił w tym sezonie 19 goli w 28 występach. Robert Lewandowski w swoim najlepszym sezonie w "Kolejorzu" zdobył w tylu meczach jedną bramkę mniej - wylicza "Przegląd Sportowy".


"Nawet Robert Lewandowski nie był w Lechu tak skuteczny, jak jest teraz Łukasz Teodorczyk. Obecny napastnik Kolejorza wbił o jednego gola więcej niż as Borussii Dortmund w swoim najlepszym sezonie przy Bułgarskiej! Ktoś może pomyśleć, że ze względu na rundę finałową, ma teraz więcej szans na poprawienie dorobku. Nic z tego, obaj piłkarze rozegrali dokładnie tyle samo spotkań (po 28)" - zauważa red. Maciej Henszel.

Wychowanek Wkry Żuromin strzelił w dziewięciu tegorocznych występach dziewięć goli. Nie trafił tylko do siatki Podbeskidzia Bielsko-Biała i Legii Warszawa. Jagiellonii Białystok wbił hat tricka. Łukasz Teodorczyk już jest w czołówce najlepszych strzelców "Kolejorza" - chodzi o piłkarzy, którzy zdobyli najwięcej goli w jednym sezonie dla poznańskiej drużyny. Zajmuje siódme miejsce, przed m.in. Andrzejem Juskowiakiem, Piotrem Reissem, Mirosławem Okońskim czy wspomnianym Robertem Lewandowskim. Jeśli obecny napastnik Lecha zdobędzie w tym sezonie jeszcze jedną bramkę, zrówna się z Teodorem Aniołą, który trzy razy zdobywał po 20 goli w rozgrywkach. 22 trafienia miał Artjoms Rudnevs, a lider - Jerzy Podbrożny - 25.

Na razie nie wiadomo jednak, czy Łukasz Teodorczyk będzie miał okazję poprawić swój dorobek w poniedziałek w Bydgoszczy (w grudniu strzelił Zawiszy dwa gole). W meczu z Wisłą Kraków doznał bowiem kontuzji mięśnia i dopiero w piątek będzie wiadomo, czy zagra w najbliższej kolejce ekstraklasy.

Cały tekst - tutaj.