Piłkarz Lecha Poznań wszedł na boisko i strzelił gola dla reprezentacji Polski [WIDEO]

Ofensywny pomocnik Lecha Poznań Kacper Chodyna zdobył bramkę dla reprezentacji Polski do lat 15 w wygranym 2:0 meczu z Finlandią. Zobacz trafienie młodego lechity, który swego czasu był na testach w AC Milan.


Kacper Chodyna to jedyny piłkarz "Kolejorza" powołany do kadry Polski na towarzyski Turniej Trzech Narodów. W swoim pierwszym występie w Finlandii biało-czerwoni pokonali gospodarzy 2:0. Czeka ich jeszcze pojedynek ze Słowacją.

Drugą bramkę w meczu z Finami strzelił dla Polski Kacper Chodyna, który wszedł na boisko w 46. minucie, a jedenaście minut później pokonał bramkarza technicznym strzałem z pola karnego. Trzeba jednak przyznać, że kawał roboty wykonał w tej akcji Przemysław Macierzyński.Kacper Chodyna, który w maju skończy 15 lat, jest wychowankiem klubu Ina Ińsko, grał także w Światowidzie Łobez, a teraz występuje w "Kolejorzu". Co ciekawe, piłkarz, który może grać w środku pomocy lub w ataku, był kilka lat temu na tygodniowych testach w AC Milan.

Trenerem reprezentacji Polski jest Bartłomiej Zalewski, który jako piłkarz występował m.in. w Warcie Poznań.

Finlandia U-15 - Polska U-15 0:2 (0:1)

Bramki:
0:1 Adam Chrzanowski (20. minuta), 0:2 Kacper Chodyna (57.)

Polska: Tomasz Kucz - Patryk Romański, Bartłomiej Gajda, Adam Chrzanowski, Tomasz Makowski (61. Jan Imiołek) - Bartosz Wiktoruk, Maximilian Funk (61. Jakub Kamiński), Damian Pawłowski (79. Jan Sobociński), Mikołaj Kwietniewski (46. David Kopacz), Jakub Obłój (46. Kacper Chodyna) - Przemysław Macierzyński (71. Sebastian Szymański).