Łukasz Teodorczyk bohaterem kolejki. Ocena 9 na 10. Co mówią liczby?

Autor hat tricka w meczu Lecha Poznań z Jagiellonią Białystok, napastnik ?Kolejorza? Łukasz Teodorczyk został wybrany bohaterem 29. kolejki ligowej przez dziennikarzy ekstraklasa.org. Przyznali mu oni niemal maksymalną notę - dziewiątkę w dziesięciostopniowej skali.

Łukasz Teodorczyk uzyskał w sobotę pierwszego hat tricka w ekstraklasie. Dwa gole strzelił przed przerwą, a trzeciego w drugiej połowie. Jak wyliczyli statystycy oficjalnej strony Ekstraklasy SA lechita był przy piłce 51 razy. Oddał sześć strzałów na bramkę, wykonał osiemnaście podań, z których 61 procent było celnych. Stoczył piętnaście pojedynków, spośród których 47 procent było celnych. Dostał notę 9 na 10 możliwych punktów.

Jak czytamy w podsumowaniu kolejki druga w tym sezonie wygrana 6:1 Lecha Poznań (wcześniej przeciwko Cracovii) pozwoliła drużynie Mariusza Rumaka dogonić Legię Warszawa w liczbie strzelonych goli. Oba zespoły mają ich teraz na koncie po 35 i są najlepsze w całej lidze. "Dla Kolejorza mecz z Jagiellonią był szóstym zwycięstwem z rzędu na własnym stadionie, jedenastym meczem z rzędu bez porażki na własnym stadionie, i piętnastym meczem z rzędu w Ekstraklasie z przynajmniej jedną zdobytą bramką również na własnym stadionie" - czytamy na ekstraklasa.org.

Sobotnia frekwencja z Bułgarskiej, 17 681 osób nie dała tym razem Lechowi najlepszego wyniku w lidze. Dokładnie 20 widzów więcej miał niedzielny pojedynek Legii Warszawa z Zawiszą Bydgoszcz. Poznański klub nadal jest jednak liderem w ekstraklasie pod względem średniej frekwencji w sezonie. Wynosi ona 19 255 osób.