Sport.pl

Jan Bednarek zagrał w reprezentacji Polski. Zremisowała z Finlandią

Wynikiem 3:3 zakończył się towarzyski mecz reprezentacji Polski do lat 18 z zespołem Finlandii. Spotkanie odbyło się w Piotrkowie Trybunalskim. Rewanż - w czwartek w Bełchatowie.
Trenerem kadry U-18 jest Rafał Janas. Powołał do reprezentacji jednego gracza z Wielkopolski - lechitę Jana Bednarka, który w tym sezonie ma na koncie występy w wyjściowej jedenastce pierwszego Lecha Poznań.

Polska zremisowała z Finlandią 3:3. Prowadzenie dał gościom Anselmi Nurmela z Oulun Luistinseura. Wyrównał przed przerwą Robert Bartczak z Legii Warszawa. Elias Ahde zdobył gola na 2:1 dla Finlandii, a Richard Jensen z Twente Enschede podwyższyłz rzutu karnego na 3:1. Polacy zdołali jednak wyrównać po bramkach Jakuba Łukowskiego z Zawiszy Bydgoszcz oraz Damiana Garbacika z Lechii Gdańsk.

Skład reprezentacji Polski:

Mateusz Kuchta - Kamil Dankowski (79. Damian Ciechanowski), Wojciech Kochański, Jan Bednarek, Damian Garbacik - Paweł Stolarski (79. Mateusz Grzybek), Damian Rasak (46. Korneliusz Sochań), Chris Jastrzembski (60. Jakub Łukowski), Grzegorz Tomasiewicz, Robert Bartczak - Oskar Zawada (79. Adam Buksa).

Więcej o: