Polska reprezentacja U-17 i Dawid Kownacki przegrali z Turcją po rzutach karnych. Nie ma awansu!

Polska reprezentacja piłkarska do lat 17 zremisowała z Turcją 0:0, ale przegrała z nią w rzutach karnych. Awansu do finałów mistrzostw Europy nie będzie, a Dawid Kownacki może wrócić do treningów z Lechem Poznań. W polskim zespole grał również Kamil Szubertowski z Kolejorza.

Obserwuj autora na twitterze

Wcześniej Polacy wygrali po 2:1 z Grecją i Norwegią. Turcy mieli identyczny dorobek punktowy i bramkowy, więc ostatni mecz grupowy turnieju w Grecji był de facto finałem, decydującym o awansie do finałów mistrzostw Europy, które 9 maja ruszają na Malcie. Jasne było, że kto wygra, zdobędzie promocję. W razie konieczności regulamin nakazywał strzelanie rzutów karnych, by wyłonić zwycięzcę.

Taka konieczność była, bowiem w regulaminowym czasie 80 minut (2x40) padł bezbramkowy remis. Dawid Kownacki z Lecha Poznań, wiodąca postać tej drużyny, miał swoją okazję bramkową w 8. minucie. Później został ukarany żółtą kartką za faul na największej gwieździe tureckiej drużyny, Enesie Ünalu. W polskiej drużynie zagrał także Kamil Szubertowski z Lecha - przez pełne 90 minut.

W serii rzutów karnych najpierw trafił Mateusz Wieteska, a spudłował Turek Emirhan Aydogan. Pudło Michała Boreckiego z Lazio Rzym spowodowało, że stan się wyrównał. Swoich szans w rzutach karnych nie zmarnowali także najlepsi zawodnicy obu ekip: Dawid Kownacki i Enes Ünal. O awansie rozstrzygała dodatkowa seria. Karnego zmarnował Oktawian Skrzecz, a trafił Alican Özfesli. Turcy wygrali serię rzutów karnych 5:4 i to oni awansowali.

Dawid Kownacki wraca do Lecha Poznań i w maju nie będzie wyjeżdżał na turniej finałowy.

CZY DAWID KOWNACKI KORZYSTA NA GRZE W KADRZE? DYSKUTUJMY NA FACEBOOKU

Czy Dawid Kownacki zrobi wielką karierę w piłce?
"/> Kubica ukarany. Wściekły Verstappen krzyczał "co oni k**** zrobili?". Szalony wyścig!