Dwa gole Dawida Kownackiego! Polska wygrywa z Grecją

Zwycięstwem 2:1 reprezentacji Polski zakończył się mecz z Grecją podczas turnieju kwalifikacyjnego do finałów mistrzostw Europy drużyn do lat 17. Obie bramki dla biało-czerwonych zdobył w Patras Dawid Kownacki z Lecha Poznań.

Piłkarz Lecha Poznań oddał dwa celne strzały na bramkę Greków i za każdym razem trafiał do siatki - w 26. i 49. minucie. Polska prowadziła po tych golach 2:0, ale w 63. minucie bramkę dla gospodarzy turnieju zdobył Andreas Xiros. Grecy mieli sporą przewagę, ale nie byli w stanie pokonać polskiego bramkarza Bartłomieja Drągowskiego.

W 79. minucie na boisku pojawił się inny młody lechita, Kamil Szubertowski, a w kadrze prowadzonej przez trenera Roberta Wójcika jest jeszcze jeden zawodnik poznańskiego klubu - Adam Makuchowski.

Do finałów mistrzostw Europy U-17, które w maju zostaną rozegrane na Malcie, awansuje tylko zwycięzca grupy. Pozostałymi rywalami Polaków są reprezentacje Turcji i Norwegii. W drugim wtorkowym pojedynku Norwegowie dwa razy prowadzili z Turkami, ale ostatecznie przegrali 2:3. W czwartek to właśnie ekipa ze Skandynawii będzie rywalem Polaków.

Robert Wójcik: Bardzo liczymy na Dawida Kownackiego

Jeszcze przed rozpoczęciem turnieju w Grecji trener Robert Wójcik mówił w rozmowie z dziennikarzem telewizji pzpn.pl, że Dawid Kownacki to jeden z liderów kadry U-17: - Widzimy, że w ostatnim czasie bardzo dobrze się prezentuje w ekstraklasie, naprawdę potrafi zrobić różnicę. Nie ma się co zachłystywać tym, co Dawid pokazał, ale na pewno potencjał ma bardzo duży i bardzo liczymy na tego zawodnika.

Trener pytany o to, czy nie obawia się efektu "wody sodowej" u 17-latka z Lecha Poznań, powiedział: - Trzeba się cieszyć z tego, że chłopak dostaje szansę, że się realizuje i trenerzy są z niego zadowoleni. Zawsze jednak będą pewne zagrożenia i od wielu ludzi będzie zależało to, żeby chłopakowi pomóc, bo trudne momenty przyjdą. Na razie mówimy, że Dawid gra bardzo dobrze, wyróżnia się, stwarza zagrożenie, ale przyjdą dla niego trudne momenty i wówczas trzeba będzie go wesprzeć i pomóc mu w karierze.

Grecja U-17 - Polska U-17 1:2 (0:1)