Nowy piłkarz Lecha Poznań na trybunach? Muhamed Keita oglądał spotkanie z Podbeskidziem

23-letni Muhamed Keita - norweski piłkarz gambijskiego pochodzenia - był obecny na Inea Stadionie podczas meczu Lecha Poznań z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Nie musi to jeszcze oznaczać transferu, ale przyjście tego zawodnika do Kolejorza w letniej przerwie w rozgrywkach jest wielce prawdopodobne.


Obserwuj autora na twitterze

Czy pierwszy transfer Lecha Poznań widzieliśmy w piątek na trybunach Inea Stadionu? Norweg Muhamed Keita oglądał spotkanie Kolejorza z Podbeskidziem Bielsko-Biała, a to zwiastuje, iż rozmowy w sprawie pozyskania tego napastnika są bardzo zaawansowane.

Lech Poznań ma zwyczaj zapraszania na swoje mecze przyszłych piłkarzy, aby pokazać im atmosferę stadionu, doping, także samo miasto Poznań. Muhamed Keita przyjechał tu już nie po raz pierwszy, był gościem Lecha już w zeszłym roku. Zimą jednak do transferu nie doszło. Wtedy Kolejorz pozyskał jedynie Fina Paulusa Arajuuriego (wciąż nie wystąpił w pierwszym Lechu) i tak zakontraktowanego wcześniej.

Obecność Muhameda Keity na stadionie nie oznacza jeszcze oczywiście transferu. Były już przypadki zawodników, którzy pojawiali się na meczu w Poznaniu, a jednak do niego ostatecznie nie trafili - przykładami sa Holender Luigi Bruins oraz Estończyk Henrik Ojamaa. W wielu innych jednak wypadkach taka wizyta oznaczała transfer.

Muhamed Keita ma 23 lata. Pochodzi z Gambii, urodził się w jej stolicy Banjul, ale wychował się w Norwegii i jest młodzieżowym reprezentantem tego kraju. Występuje w zespole Stromsgodset Drammen.

ILU PIŁKARZY POWINIEN LATEM POZYSKAĆ LECH POZNAŃ? DYSKUTUJMY NA FACEBOOKU

Ilu piłkarzy powinien latem pozyskać Lech Poznań?