Lech II Poznań rozgromiony w pierwszym meczu rundy. Aż 0:4 w Ostrowie Wlkp.! ''Przestańmy mówić o awansie''

W pierwszym meczu rundy wiosennej rezerwy Lecha Poznań doznały najwyższej porażki w sezonie. Niżej notowana Centra Ostrów Wlkp. rozgromiła je aż 4:0. Zagrał Dariusz Formella, który w piątek wystąpił w pierwszym Kolejorzu przeciwko Podbeskidziu Bielsko-Biała.
Dariusz Formella rozegrał pół godziny przeciwko Podbeskidziu Bielsko-Biała. Z pierwszego zespołu Lecha w rezerwach pojawił się jeszcze Szymon Zgarda. Debiutował Mateusz Klichowicz, pozyskany tej zimy z Gromu Plewiska.

Lech II Poznań latem pokonał Centrę Ostrów Wlkp. aż 4:0 na swoim boisku. W rewanżu przegrał w takich samych rozmiarach. Centra wygrała 4:0 golach Jacka Pacyńskiego, Tomasza Adamiaka, Szymona Strączkowskiego i Michała Kucharskiego. Kolejorz kończył w dziesiątkę, gdyż w 50. minucie czerwoną kartkę dostał Wiktor Witt. Lechowi grozi teraz nie tylko to, że nie awansuje w tabeli, ale straci jeszcze swoją czwartą pozycję na rzecz Włocłavii Włocławek.

Trener Patryk Kniat skomentował mecz na stronie internetowej Lecha Poznań. - Już w pierwszym meczu zostaliśmy sprowadzeni na ziemię. Przestańmy dmuchać w balon pod tytułem awans do drugiej ligi. Moje stonowane wypowiedzi przed sezonem dzisiaj znalazły potwierdzenie. Musieliśmy wstać skoro świt, żeby dojechać 200 km na mecz na godzinę 11, ale nie sądziłem, że tak prześpimy pierwszą połowę. Następne mecze pokażą, czy był to wypadek przy pracy, czy dzisiaj Centra pokazała nam miejsce w szeregu - stwierdził.

Centra Ostrów Wlkp. - Lech II Poznań 4:0 (3:0)

Bramki: 1:0 Pacyński (16.), 2:0 Adamiak (27. - karny), 3:0 Strączkowski (36.), 4:0 Kucharski (76.)

Lech II: Marcin Matysiak - Franciszek Siwek, Wiktor Witt, Jędrzej Łągiewka, Grzegorz Rogala - Szymon Zgarda (58. Maciej Orłowski), Mateusz Klichowicz, Marcin Gawron (64. Dawid Michniewicz) - Michał Jakóbowski, Dariusz Formella (46. Niklas Zulciak), Ernest Graś