Napastnik Lecha Poznań nie jedzie na zgrupowanie kadry. "Lepiej, żeby zagrał w klubie"

Dawid Kownacki nie pojedzie w tym tygodniu na zgrupowanie reprezentacji U-17. - Do kadry dołączy dopiero na dwa mecze z reprezentacją Serbii - informuje trener Lecha Poznań Mariusz Rumak.
Młody napastnik Lecha Poznań dostał powołanie do reprezentacji Polski U-17 na zgrupowanie w Ostródzie (potrwa od 27 lutego do 2 marca), podobnie jak trzech innych młodych lechitów: Adam Makuchowski, Kamil Szubertowski i Kacper Szymankiewicz. Zgrupowanie ma przygotować drużynę trenera Roberta Wójcika do dwóch sparingów z reprezentacją Serbii.

Tymczasem Kownacki jako jedyny piłkarz Lecha nie skompromitował się w piątkowym meczu z Pogonią Szczecin i pokazał, że może coraz odważniej pukać do pierwszej jedenastki Kolejorza. - Trzeba dać temu chłopcu dużo spokojuOn te 45 minut w Szczecinie rozegrał bardzo dobrze jak na młodego chłopaka, natomiast musimy sobie zdawać sprawę, że to niespełna siedemnastolatek. Jeżeli będzie zasługiwał na grę, to na pewno będzie wychodził na boisko, natomiast dajmy mu też troszeczkę czasu - mówi trener Lecha Mariusz Rumak.

Po dobrym występie w Szczecinie Lech zabiegał o to, by jego młody piłkarz nie musiał jechać na zgrupowanie reprezentacji U-17. - Dawid pojedzie na same mecze z Serbią, do kadry dołączy w niedzielę. Nie było z tym żadnego problemu. Zarówno dyrektor Stefan Majewski, jak i trener Robert Wójcik mieli na uwadze dobro piłkarza, który jeśli może zagrać w ekstraklasie, to powinien zostać w klubie - mówi Mariusz Rumak.