Piłkarz Lecha Poznań dostał powołanie na mecz z Brazylią

Pomocnik Lecha Poznań Daylon Claasen znalazł się na liście 23 piłkarzy powołanych do kadry Republiki Południowej Afryki na towarzyski mecz z Brazylią.


Selekcjoner kadry Bafana Bafana Gordon Igesund wysłał w piątek powołania na mecz z Brazylią, mimo że jeszcze dzień wcześniej ważyły się jego losy na tym stanowisku. Groziła mu dymisja po tym, jak reprezentacja RPA nie wyszła z grupy podczas styczniowych Mistrzostw Narodów Afryki. To turniej, w którym federacje wystawiają drużyny złożone z zawodników rodzimych klubów. Tegoroczny turniej był rozgrywany w RPA, a kadra prowadzona przez Gordona Igesunda po raz kolejny dała plamę. Selekcjoner zachował jednak stanowisko i ma wypełnić kontrakt, który obowiązuje do czerwca tego roku.

- Nie co dzień masz okazję grać przeciwko pięciokrotnym mistrzom świata. Dla nas taki mecz to wspaniała okazja do podtrzymania świetnej passy w meczach sparingowych, po tym jak w zeszłym roku pokonaliśmy Hiszpanię - mówi trener, który na mecz z Brazylią (5 marca w Johannesburgu) powołał pomocnika Lecha Poznań Daylona Claasena. - Wierzę w kadrę, którą powołałem, i jestem przekonany, że nasz zespół będzie w stanie powalczyć z Brazylią. Dla moich piłkarzy to będzie wielkie wyzwanie - uważa Gordon Igesund.