Mistrz Polski z Lechem Poznań będzie grał w III lidze. "Podniesie poziom sportowy drużyny"

Lider północnej opolsko-¶l±skiej grupy III ligi, Skra Częstochowa to nowy klub Mateusza Szałka. 22-letni piłkarz ma za sob± jeden występ w pierwszym zespole Lecha Poznań - w sezonie 2009/10, w którym "Kolejorz" został mistrzem Polski.

Wkład Mateusza Szałka w zdobycie tytułu przez Lecha Poznań jest symboliczny, bo sprowadza się do zaledwie minuty spędzonej na boisku podczas meczu z Koron± Kielce, wygranego przez poznaniaków 2:0. Wychowanek KP Police występował głównie w zespole Młodej Ekstraklasy. Po mistrzowskim sezonie odszedł do Odry Wodzisław, z której trafił do Pogoni Szczecin, a rok temu - do Floty ¦winouj¶cie.

Z pierwszoligowcem pożegnał się z końcem 2013 roku. Był na testach w Dolcanie Z±bki, ale nie podpisał z nim kontraktu. W poniedziałek były lechita został piłkarzem Skry Częstochowa. - To będzie poważne wzmocnienie ¶rodkowej linii naszego zespołu. Liczymy na to, że Mateusz da nowy impuls tej drużynie i jeszcze podniesie jej sportowy poziom - mówi na oficjalnej stronie klubu prezes Skry Artur Szymczyk.

Częstochowianie s± w połowie sezonu liderem północnej opolsko-¶l±skiej grupy III ligi. Nie przegrali ani jednego meczu, wygrali 12 z 16 spotkań. W mie¶cie s± jednak drug± sił±, za rywalizuj±cym w II lidze Rakowem Częstochowa.