Sport.pl

Jose Bakero nie poprowadzi kadry Filipin. Wybrali byłego reprezentanta USA

52-letni Amerykanin Thomas Dooley został w piątek przedstawiony jako nowy selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Filip. O to stanowisko ubiegał się m.in. były trener Lecha Poznań Jose Bakero.


Wkrótce miną dwa lata, od czasu, gdy Jose Bakero nie jest już trenerem Lecha Poznań. Hiszpan szuka pracy od września 2013 roku, gdy został zwolniony ze stanowiska trenera w klubie Juan Aurich z Peru. Zgłosił się do konkursu na selekcjonera kadry Filipin i był wymieniany jako jeden z kandydatów do poprowadzenia drużyny.

Ostatecznie reprezentację zajmującą 127. miejsce na świecie w rankingu FIFA objął 52-letni Thomas Dooley. To były reprezentant USA - w latach 90. XX wieku rozegrał w zespole narodowym 81 spotkań, strzelił w nich siedem goli. Grał na mundialu w 1994 roku, którego Stany Zjednoczone były gospodarzem, a także cztery lata później na mistrzostwach świata we Francji. Był piłkarzem m.in. 1. FC Kaiserslautern, Bayeru Leverkusen i Schalke 04 Gelsenkirchen.

Jako trener był m.in. asystentem Juergena Klinsmanna w kadrze Stanów Zjednoczonych, prowadził też FC Saarbruecken, w trzeciej lidze niemieckiej.

Więcej o: