Sport.pl

Były piłkarz Lecha Poznań znów będzie grał na Litwie

PRZEGLĄD PRASY. Jakub Wilk wypowiedział umowę z rumuńskim FC Vaslui i wybiera się na Cypr, gdzie dołączy do trenujących na zgrupowaniu piłkarzy Żalgirisu Wilno - pisze Przegląd Sportowy.


Jakub Wilk jest rodowitym poznaniakiem, przez 10 lat grał w Lechu. Miejsce w drużynie stracił już za czasów Mariusza Rumaka - najpierw został wypożyczony do Lechii Gdańsk, później rozwiązano z nim kontrakt. Wilk wyjechał i został piłkarzem Żalgirisu Wilno, z którego pół roku temu przeszedł do rumuńskiego FC Vaslui.

Teraz, wobec notorycznych problemów z płatnościami w rumuńskim klubie, Polak wypowiedział umowę klubowi. - Jakub jest wolnym zawodnikiem. Według przepisów, mógł wypowiedzieć kontrakt, bo nie otrzymywał pensji od ponad trzech miesięcy. Jego sprawę rozstrzygać będzie FIFA. Potrwa to najpewniej rok, ale najpóźniej za miesiąc powinien otrzymać tymczasowy certyfikat - mówi Przeglądowi Sportowemu zajmujący się sprawą prawnik Jakub Salwa.

Jakub Wilk miał propozycję z Widzewa Łódź, ale niemal na pewno wróci do Żalgirisu, gdzie oferowany jest mu gwiazdorski - jak na litewskie warunki - kontrakt.

Więcej o: