Skrzydłowy rezerw Lecha Poznań na testach w ekipie z I ligi

Ostatni zespół w tabeli I ligi, Okocimski Brzesko, sprawdza Jakuba Kapsę. Przez ostatnie pół roku 22-latek występował w rezerwach Lecha Poznań.


Jakub Kapsa jest wychowankiem Alitu Ożarów, a do "Kolejorza" przyszedł jako 19-latek z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Występował w Młodej Ekstraklasie, a poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w Chojniczance Chojnice. Minionego lata był na testach w Pogoni Siedlce, ale ostatecznie pozostał w Lechu. Rozegrał w rundzie jesiennej 16 spotkań w trzecioligowych rezerwach, jednak tylko cztery w pierwszej jedenastce i zaledwie jedno od pierwszej do ostatniej minuty. Strzelił dwa gole.

Był też zapraszany na zajęcia pierwszego zespołu przez trenera Mariusza Rumaka. Teraz Jakub Kapsa znów szuka klubu i we wtorek rozpoczął testy w Okocimskim Brzesko. Wiosną poprzedniego roku zespół z Małopolski cudem utrzymał się w I lidze - zajął 15., ostatnie miejsce w tabeli, ale skorzystał na wycofaniu się z rozgrywek ŁKS-u Łódź. Teraz Okocimski zajmuje ostatnią pozycję, lecz traci tylko dwa punkty do bezpiecznej lokaty.