Rafał Murawski i Bartosz Ślusarski wyrzuceni ze zgrupowania Lecha!

Kapitan Lecha Poznań Rafał Murawski oraz jeden z najbardziej doświadczonych piłkarzy zespołu Bartosz Ślusarski zostali wyrzuceni ze zgrupowania Lecha Poznań i karnie przesunięci do zespołu rezerw.


Obserwuj autora na twitterze @marcin_wesolek

Lakoniczny komunikat w tej sprawie wydał poznański klub. "Ze względu na rażące złamanie regulaminu dyscyplinarnego Rafał Murawski i Bartosz Ślusarski zostali ukarani przesunięciem do drużyny rezerw i w trybie natychmiastowym opuścili zgrupowanie pierwszej drużyny. Na zawodników nałożone zostały także kary finansowe" - napisał Lech Poznań.

Powodem wyrzucenia piłkarzy nie było niesportowe prowadzenie się zawodników podczas zgrupowania. Poszło o konflikt między Ślusarskim i Murawskim a II trenerem Lecha Jerzym Cyrakiem. - To wewnętrzna sprawa szatni - krótko komentuje sprawę trener Mariusz Rumak i nie wyklucza, że przywróci obu piłkarzy do zespołu przed rozpoczynającym się za tydzień zgrupowaniem w Hiszpanii.

Obu zawodnikom po sezonie kończyły się kontrakty z Lechem Poznań. Klub zapowiedział, że w przypadku Murawskiego rozmowy o jego ewentualnym przedłużeniu zamierza prowadzić dopiero w kwietniu. Kapitan jest jednym z najlepiej zarabiających piłkarzy w Lechu. Więcej od niego kasuje tylko Manuel Arboleda.

O "aferze jarocińskiej" dyskutujemy na Facebooku POZNAN.SPORT.PL

Czy to koniec Rafała Murawskiego i Bartosza Ślusarskiego w Lechu Poznań?