Sport.pl

Dariusz Dudka znów bezrobotny. Zwolnił go klub w Anglii

Dariusz Dudka, 30-letni pomocnik z przeszłością w reprezentacji Polski, nie jest już piłkarzem Birmingham City. Angielski klub zwolnił go po zaledwie dwóch miesiącach.


Obserwuj autora na twitterze @marcin_wesolek

Dudka do końca poprzedniego sezonu był graczem hiszpańskiego Levante. Potem, w oczekiwaniu na angaż w innym klubie, trenował we Wronkach z rezerwami Lecha Poznań. Był jesienią taki moment, w którym wydawało się, że podpisze kontrakt z Lechem - nalegał na to trener Mariusz Rumak, którego drużyna była zdziesiątkowana kontuzjami. Dudka ostatecznie umowy z poznańskim klubem nie podpisał i wyjechał do Anglii, gdzie związał się krótkoterminową umową z grającym na drugim poziomie rozgrywek Birmingham City.

Ta umowa właśnie wygasła, a klub nie był zainteresowany jej przedłużeniem. - Dziękuję Dariuszowi za jego wkład w rozwój klubu, jaki wniósł podczas krótkiego pobytu u nas. Życzymy mu wielu sukcesów w piłkarskiej karierze - powiedział menedżer zespołu Lee Clark na oficjalnej stronie klubu. - To oczywiście piłkarz klasy międzynarodowej i ma dużo jakości. Ale gdy rozmawiałem z nim po meczu z Middlesbrough, powiedział mi, że zdał sobie sprawę z różnic w szybkości gry między Championship a rozgrywkami, w których brał udział do tej pory - dodał.

Dariusz Dudka zagrał w zaledwie dwóch meczach Birmingham City.

Więcej o:
Komentarze (5)
Dariusz Dudka znów bezrobotny. Zwolnił go klub w Anglii
Zaloguj się
 • kamilo14_03

  Oceniono 17 razy 15

  co się z nim stało? przed EURO gwiazda Auxerre, debiut w LM, ceniony piłkarz we Francji, na podstawowy piłkarz na EURO we 2 meczach... a teraz wyrzucony z jakiegoś cieniasa 2 ligi angielskiej, smutne...

 • boliver

  Oceniono 14 razy 14

  poniewierki ciag dalszy

 • krzysiek_666

  Oceniono 3 razy 3

  A w polskiej lidze i tak byłby wzmocnieniem każdego klubu, trochę to smutne. Chociaż może wracać z podniesionym czołem, swoje zarobił, a i we Francji go cenili, to i tak więcej niż 3/4 naszych ligowców w życiu osiągnie.

 • kwak4

  Oceniono 1 raz 1

  co za matołki tu komentują! 'Poniewierka', ,cienki piłkarz', 'smutne'... Dudka ma zaledwie 30 lat i jest bardzo ceniony we Francji, wkrótce znajdzie robotę, i to za kasę 10 razy większą niż wy zarabiacie! Wystarczy poczytać komentarze pod notką na jego temat w l'Equipe. www.lequipe.fr/Football/Actualites/Dudka-est-libre/428889 'Un bon tireur de coup franc', 'j'ai toujours adoré ce joueur.. Il est parfait en tout', 'Enfin une recrue de prestige pour le grand RC Lens ?', 'Bordeaux pourrait se mettre dessus...après Hoarau, ce serait cohérent de recruter Dudka !', 'pourquoi pas a angers alors'... Poradzi sobie, jeśli tylko będzie chciał dalej grać za granicą.

 • pilot.tv

  Oceniono 9 razy 1

  Bo to cienki pilkarz jest :)
  Zeby w Birmingam City wyleciec. Smiech :D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX