Wiara Lecha jednak zostaje, ale... zamienia się w klub sportowy

Członkowie stowarzyszenia kibiców Lecha Poznań "Wiara Lecha" postanowili zmienić swoją sierpniową decyzję o rozwiązaniu organizacji. "Wiara Lecha" ma działać dalej, ale... nie będzie już reprezentowała kibiców Kolejorza.


Obserwuj autora na twitterze @marcin_wesolek

W sierpniu, po skandalu związanym z wywieszeniem antylitewskiego transparentu na stadionie Lecha Poznań, "Wiara Lecha" podjęła decyzję o samorozwiązaniu. Miało ono nastąpić z końcem roku. Wcześniej, podczas grudniowego meczu z Wisłą Kraków, na stadionie symbolicznie pożegnano organizację.

Teraz, na poniedziałkowym walnym zebraniu, członkowie stowarzyszenia anulowali tę decyzję. "Wiara Lecha" ma działać dalej, ale - jak pisze na swoim Facebooku - "nie zajmuje się jakimikolwiek aspektami związanymi z kibicowaniem. Jedynym obszarem zainteresowań Stowarzyszenia pozostają szeroko pojęta działalność związana z kulturą fizyczną i turystyką". Oznacza to, że "Wiara Lecha" przeistacza się ze stowarzyszenia kibicowskiego w klub sportowy, który już dziś prowadzi drużynę w A-klasie. "W przyszłości możliwe jest powstanie sekcji innych dyscyplin sportowych" - piszą członkowie.

Z funkcji w zarządzie stowarzyszenia zrezygnowali Krzysztof "Litar" Markowicz i Marcin Kawka. Teraz kieruje nim Paweł Piestrzyński.

Wiara Lecha podjęła słuszną decyzję? Dyskutujemy o tym na Facebooku POZNAN.SPORT.PL