Łukasz Teodorczyk z Lecha Poznań już na czele klasyfikacji króla strzelców

Po dwóch golach strzelonych Zawiszy Bydgoszcz napastnik Lecha Poznań Łukasz Teodorczyk znalazł się na czele klasyfikacji króla strzelców ekstraklasy. Zajmuje tę pozycję wraz z trzema innymi piłkarzami.


Obserwuj autora na twitterze

Kolejorz miał dotąd siedmiu królów strzelców ekstraklasy: Teodora Aniołę, Mirosława Okońskiego, Andrzeja Juskowiaka, Jerzego Podbrożnego, Piotra Reissa, Roberta Lewandowskiego i Artjomsa Rudnevsa dwa lata temu. Teraz na dobrej drodze, by dołączyć do tej grupy, jest Łukasz Teodorczyk.

Napastnik Lecha zdobył swoje pierwsze bramki od 25 listopada i wygranego wysoko 6:1 meczu z Cracovią - od razu były to dwa trafienia. Wywindowały one lechitę na czoło klasyfikacji króla strzelców. Łukasz Teodorczyk ma na koncie 10 strzelonych goli w 21 kolejkach.

Wraz z nim na czele tej klasyfikacji znajdują się również Paweł Brożek z Wisły Kraków, Marco Paixao ze Śląska Wrocław oraz Mateusz Zachara. Żaden z nich nie trafił w tej kolejce (Wisła Kraków swój mecz gra w poniedziałek). Za czołówką znajdują się Wladimer Dwaliszwili z Legii Warszawa oraz Prejuce Nakoulma z Górnika Zabrze z 9 bramkami na koncie.

Drugim co do skuteczności piłkarzem Kolejorza jest w tym sezonie Węgier Gergo Lovrencsics - strzelił 6 bramek.

CZY ŁUKASZ TEODORCZYK BĘDZIE KRÓLEM STRZELCÓW? DYSKUTUJMY NA FACEBOOKU

Więcej o: